Lista ocen Volvo S80 II Sedan (67) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ocynk
Sedan 4.4 V8 315KM 232kW
Spalanie średnie wynosi 11.9l/100km przy założeniu, że 80% to trasa (drogi krajowe i autostrady 50/50) a pozostałe 20% to miasto. Jazda z prędkością do 100km/h drogami krajowymi ze sporadycznym wyprzedzaniem to nie mniej jak 10l/100km. Miasto w typowych warunkach ruchu poza godzinami szczytu to 16l a w godzinach szczytu i na krótkich odcinkach do 3km przy nie rozgrzanym silniku to nawet 22l. Koszty związane z serwisowaniem zależne od stanu...
~kuba
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
po pierwsze: moj samochod sie nie psuje. najpowazniejsza awaria to uszczelnienie walka rozrzadu przy 205000km. serwis w niezaleznym warsztacie volvo, we wroclawiu nie rujnuje. serwisuje na biezaco i nie zaniedbuje zadnych anomalnych znakow - stad kazda naprawa/poprawa kosztuje grosze. po drugie: moj rekord spalania - trasa 170 km, przez laki, przez pola, koniec dnia, wylaczona klimatyzacja, nigdzie mi sie nie spieszy, pelny bagaznik, 3 osoby w...
~andyZGL
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Koszty utrzymania codziennego są bardzo akceptowalne. Awarii niezbyt wiele a przy tym nie są kosztowne. Nie miałem jednakże poważniejszych jeszcze awarii czy wymian. Poza jednym dużym serwisem przy 180tys.km. nie miałem dużych kosztów napraw. przy 180tys. wymieniłem wahacze przednie kompletne, końcówki łączników stab., tarcze hamulcowe przód, klocki hamulcowe przód i tył, łożyska przód, kompletny rozrząd, świece żarowe, cięgno tempomatu, oraz...
~mm
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Tutaj kazdy roznie pisze o swoim aucie!Wszystko zalezy od stylu jazdy , moje volvo przy mieszanej jezdzie , 600 km trasa predkosc ok.120-150 km/h i miasta ok. 360 km spalilo mi caly zbiornik paliwa ok. 65L/ON czyli srednie spalanie wychodzi ok.6,7 L/100km ,a samo miasto trzeba liczyc , tak jak mi pokazuje komputer 8,2 litra a wiec nie jest to wcale duzo ,ale tak jak wczesniej napisalem to wszystko zalezy od stylu jazdy!
~Dallas
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
To nie jest auto dla osoby która nie może zatankować auta do pełna z powodów finansowych. Benzynowe 2.5 T pali dużo, co 450 km tankujemy do pełna. Jeśli dla kogoś spalanie jest istotne - niech wybierze diesla. Ceny części stosunkowo wysokie. Nie trzeba ich na szczęście często wymieniać. I tak dużo taniej niż części do Mercedesa czy Audi.
~CB8
Sedan 4.4 V8 315KM 232kW
samochód ma instalację LPG - średnie spalanie w mieście 20 litrów - w trasie 15. raz udało mi się zejść do 13,5 ale nie da się tak jeździć. Najwięcej spalił 22 litry gazu ale jakbym chciał to i 30 weźmie:) Pozostałe koszty w miarę rynkowe - ale wchodzi np. 7,5 litra oleju - części mechaniczne w normalnych cenach - elektronika droższa
~Michał
Sedan 3.2 243KM 179kW
Silnik 3.2 idealny do instalacji LPG (z emulacją zmiennego ciśnienia wtrysku paliwa np. QMAX firmy AC) . Spalanie w mieście średnio 15 litrów, trasa zazwyczaj 12-14, ale zaznaczam że lekkiej nogi nie mam. Maksymalnie miałem 18 litrów na autostradzie, ale większość trasy to ok. 200-220 km/h.
~Piotr J
Sedan 2.0D 136KM 100kW
Samochód z tym silnikiem nie jest demonem przyspieszenia, ale za to jest całkiem oszczędny. Przy pełnym baku spokojnie można zrobić ponad 1000 km. Większość przebiegów robię w trasie i na autostradzie jadąc zazwyczaj ok 150 km/h. Wówczas należy się liczyć ze spalaniem ok 6,9l/100 km.
~zulugula
Sedan 2.5 T 200KM 147kW
Nie jest to lider ekonomii ale komfort i pozostałe zalety muszą kosztować. Mało nie pali. Olej wciąga. Koszt części może nie poraża ale najtańszy nie jest. W sumie np. porównując z Passatem jest minimalnie droższy. Dobrze że jest bezproblemowy dostęp do zamienników i można niemal wszystko naprawić poza ASO.
Dziennik kosztów dla Volvo S80 II Sedan
7,8
14,2
12,8
~mariusz
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
duuuzzzyyy apetyt na paliwo - ale i osiagi niesamowite ! moze mam ciezka noge. mysle, ze w tej klasie uzytkownik nie zwraca uwagi na koszty eksplatacji. na baku w trasie robie ok 850km - czyli jakies 10 l /100km . Ale jak wczesniej wspomnialem rekompensuje to fenmenalnym przyspieszeniem !
Volvo S80 II Sedan