Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 (57) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Na poczatku uzytkowania mialem pare irytujacych drobiazgow: czujnik temperatury zewn., czujnik cisnienia oleju, czujnik zamkniecia klapy tylnej (moze sie wydawac, ze to pierdoła, ale dwa razy rozladowal mi akumulator nie gaszac oswietlenia bagaznika), pekniecie klamki kierowcy (konstrukcja tego elementu to jakas parodia i oczywisty slaby punkt- radze uwazac i nie szarpac za klamke, zwlaszcza zima kiedy przymarznie), woda przedostajaca sie do...
~Thorgal
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Tutaj raczej najmniejszy szczegół we wnętrzu jest dopracowany. Dwie rzeczy, na które trzeba uważać przy zakupie samochodu w podobnym wieku, to mocowanie żarówek w reflektorach przednich (plastik potrafi się nagrzać i kruszyć w palcach) i mocowanie półki z roletą (oryginalne może się wyłamać a przykręcenie bywa kłopotliwe ze względu na pustą przestrzeń za tapicerką).
~Mario1
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Drobne usterki: jeden urwany haczyk do trzymania żaluzji od bagażnika, który trzyma się na jednym wkręcie w cienkim plastiku, klakson nie działa bo w układzie pod kierownicą coś się zepsuło. Światła mijania przestały działać bo coś padło w przełączniku świateł.
~Ziołek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Auto niezawodne. Miałem wcześniej Opla Vectre, te auta dzieli przepaść. W Volvo nie mam do tej pory (dwuletnie użytkowanie) żadnych poza eksploatacyjnych usterek). Poza regeneracją turbiny żadnych przykrych niespodzianek, co było chlebem powszednim przy Vectrze (2,5 V6).
~fishbone
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Na razie oprócz żarówek bez większych kłopotów. Nie świeci mi światło wstecznego (podobno czujnik w skrzyni). Miałem też przeboje (niegroźne, niekosztowne, ale denerwujące) ze skrzypieniem belki w zawieszeniu przednim. Szukałem tego świerszcza 2 tygodnie - i za to minus :)
~Jm
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Drobna elektronika ciągle o sobie przypomina. Często przepalone żarówki, zimą wariuje kontrola nawiewu a latem po nagrzaniu się deski rozdzielczej nie działa prędkościomierz - ale po mocnym uderzeniu szybko powraca do życia :)
~Vlad
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
No i klima... Termostat, podświetlenie panelu, gałka nawiewu - naprawiasz jedno, psuje się inne. Już mi brak na nią sił. Aha, no i podnośnik szyby kierowcy raz się zchranił, no ale swoje odpracował.
~acpoland
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Akumulator 7 lat wytrzymał, sprzegło 200 000km, prawe przednie łożysko 170 000km, żarówki xenon co 3 lata.Jedna usterka : wycieraczki lamp przednich żyja swoim życiem:) posiadacze Volvo wiedza o czym pisze:)
~Paweł
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Mam za krótko to auto, zaledwie 3 miesiące i 6 tyś km zrobione. Po wymianie pasków oleju i filtrów na razie leje tylko ON i ciesze się jazdą. Nie chce zapeszać dlatego na tym poprzestanę :)
~GG
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
na 50.000 km wymieniłem 2x żarówka przód i 2x żarówka tył, do tego automat światła \"stop\". Oczywiście na bieżąco materiały eksploatacyjne - klocki, amortyzatory i tuleje metalowo - gumowe.