Konkurs gokartowy - tydzień 4

Mazda 3 I 2.0 i 16V 150KM 2003-2009 - Oceń swoje auto

Oceny Mazda 3 I 2.0 i 16V 150KM 2003-2009

6% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 30.08.2011 12:39:40 przez

Wcześniej jeździłem samochodami skody, volkswagena, audi i forda więc tak jak 90% polskich kierowców. Na mazdę zwróciłem uwagę dzięki opiniom i niezależnym testom i nie czuję się oszukany a wręcz przeciwnie- bardzo miło zaskoczony. Samochód jak na swoje wymiary jest przestronny i wygodny. Zawieszenie dość sztywne ale nie hałasujące. Wnętrze atrakcyjne i funkcjonalne. Mazda 3 z silnikiem 2.0 jest idealnym kompromisem pomiędzy samochodem rodzinnym a sportowym. 150KM robi swoje a dzięki wolnossącemu silnikowi charakterystyka pracy jest bardziej niż zadowalająca. Mazda przyśpiesza jak wściekła tylko trzeba wiedzieć jak to robić, zwłaszcza jak wcześniej jeździło się kilka lat dieslem. Zawieszenie zestrojone jest idealnie i nie trzeba się bać wchodząc szybko w zakręty. Spalanie jest na odpowiednim poziomie 10l w mieście i 7,5-8,5l w trasie- pewnie można zejść niżej ale po co jak wciskanie w fotel przy wyprzedzaniu jest takie przyjemne. Wygląd zewnętrzny auta jak dla mnie jest super. Awaryjność…jaka awaryjność? Rozrząd na łańcuchu, proste rozwiązania, silnik wolno ssący i nie wyżyłowany. Jedynie do czego można się przyczepić to do miękkiej blachy. Najlepszą recenzją tego auta jest fakt, że pomimo iż jeżdżę nim 5 miesięcy to gdy w siadam do niego to zaczynam się cieszyć jak dziecko . Jeśli chcesz mieć samochód, który będzie bardzo dobrze wyglądał, super trzymał się drogi, będzie względnie ekonomiczny, będzie przyśpieszał od 0-100 w 8,5sek a w dodatku będzie totalnie bezawaryjny to mazda3 2.0benzyna jest właśnie tym samochodem. No chyba, że lubisz zlewać się w tłumie to kup sobie milionowego na rynku polskim vw golfa.

dodano 24.11.2012 08:22:35 przez

jestem posiadaczem autka od 2007 roku minelo juz 5 lat a autko nadal jezdzi poza malymi naprawami zawieszenia ale to bylo spowodowane nasza kochana polska druszke jaka mamy ze niestety potym okresie musialem powymieniac conieco amorki tuleje a reszta to eksplatacyjne normalka, jezeli ktos chce kupic autko tej klasy i rocznik smialo polecam ma bardzo dobry silnik(ani grama nie bieze oleju , ma lancuch wiedz dozywotni) w zasadzie nie do zajechania skszynia AU bardzo dobze chodzi niema zadnych mankametow sietnie pszechodza biegi kiedy tszeba depnac szybko reaguje wiedz nawet auta nowsze maja problem zeby dogonic mazdziurke , autko prowadzi sie doskonale jest pszyczepna na zakretach ladnie sie prowadzi i bezpieczne tylko wkuza mie sygnalizator zapnij pasy :) ale bynajmiej jezdze bezpiecznie z zapietymi pasami , w trasie autko wygodne chodz slabo wyciszone szkoda bo to calosc psuje rekomedacje autka ale najwazniejsze ze nadrabia stylistyka i agresywnym wygladem bynajmiej ja tak oceniam i najwazniejszym dynamika pszez 5 lad nadal mie zaskakuje i niewiem czy sie pozbede bo lepszego autka nie widze za te cene

dodano 13.11.2013 08:48:09 przez

Auto z fajnym silnikiem zapewniającym przyzwoite osiągi (polecam). Fajny układ jezdny zapewniający dobre prowadzenie. Elementy te dają frajdę z jazdy. Dodatkowo auto fajnie wygląda tak z zewnątrz jak i wewnątrz. Niestety auto jest usterkowe (zob. niżej w opisie), dodatkowo słabo odporne na rdzę. Oczywiście być może inne auta też mają problemy z awaryjnością bo elektryka nie jest mocną stroną w obecnych czasach, jednakże jeśli dodamy fakt że auto to jest o 10-25% droższe od konkurencji to można od niego wymagać mniejszej awaryjności. Dzisiaj mogę stwierdzić, że auta tego bym drugi raz nie kupił, bo niestety fajny silnik i układ jezdny przegrywa z dużą awaryjnością. W konsekwencji powstaje pytanie czy opłaca się płacić więcej tylko za znaczek mazdy? Tu niech każdy sobie odpowie sam. Tak na marginesie to podłoga w mazdzie jest od forda, który jest sporo tańszy a czy aby na pewno bardziej awaryjny?

dodano 30.08.2010 09:35:24 przez

Posiadana przeze mnie wersja jest sprowadzona z USA. Wbrew temu co niektórzy słyszeli tam, auta wcale nie są dobrze wyposażone! Na rynku USA istnieją wersje aut o których w europie nikt nie słyszał. Najniższa opcja mazdy 3 na USA w porównaniu do najniższej na EU nie posiada: - centralnego zamka - elektrycznych szyb - ABS - gorsza tapicerka/fotele - stalowe felgi na plus można zaliczyć: - automatyczną skrzynia biegów Najmniejszy silnik w USA to 2.0, 150koni. Jeśli chodzi o części to niema najmniejszego problemu z dostępnością. Wersja USA ma prawie wszystko takie samo jak EU (jak dotąd znalazłem tylko jedną różnicę, którą jest belka wzmocnienia przedniego). Niektóre części (np. klocki hamulcowe, amortyzatory, filtr oleju, komputer od poduszek powietrznych) są takie same jak w fordzie focus, auta posiadają tą samą płytę podłogową.

dodano 05.07.2008 09:38:38 przez

Ten samochód to gadżet "in positivo". Jestem w nim zakochany do tego stopnia, że prawie za każdym razem, gdy do niego wsiadam - łapię się na tym, że mimowolnie się uśmiecham... Podobnie na jazdę nim reagują pasażerowie przede wszystkim zauroczeni jego prowadzeniem się w zakrętach i soundem silnika wchodzącego na obroty :)

dodano 04.05.2009 21:33:41 przez

Wybieraliśmy z żoną około 3 miesięcy auta do 50000 tyś. używanego lub do 70000 tyś nowego, testowaliśmy GOLFA VI, OPLA ASTRĘ III, TOYOTĘ AURIS, FORDA FOCUSA, HONDE ACCORD, MAZDE 3, i zdecydowanie wygrała MAZDA niestety nie można już kupić tej wersji 3-ki w salonie to padło na używaną i powiem Wam - WARTOOOOOOO!!!!!

dodano 11.03.2005 04:24:46 przez

Ogolnie auto super,jak i w prowadzeniu tak i w uzytkoaniu,wnetrze bardo ladnie skomponowane,czytelne wyswietlacze,oraz ladne kolory tapicerki to to czego szukalem w aucie.Swietna kultura pracy silnika i niezle przyspieszenia,bez problemu dwie stowki.Ogolnie alto robi wrazenie i wygladem i osiagami.POLECAM.

dodano 31.12.2007 13:15:48 przez

Swietny kompakt. Z tym silnikiem bardzo dobry na trasy i do miasta o lekko sportowym charakterze - sztywne zawieszenie. Czytalem, ze w przyszlym roku Mazda ma oficjalnie wiejsc do Polaski i spodziewam sie ze 3 mocno zamiesza wsrod kompaktow. Wg mnei najlepszy w swojjej klasie.

dodano 02.02.2007 14:12:04 przez

Jeśli ktoś potrzebuje auta sportowego który zadowoli całą rodzine to ten model jest idealny. Jest to dobra alternatywa dla dielsa chodzby na wynik spalania co jest dla mnie najlepszą zaletą tego auta. Można nieżle poszaleć kosztem niskiego spalania

dodano 15.01.2011 19:04:41 przez

Niby dobrze,ale chyba mam pecha - wymiana wysprzęglnika = awaria unieruchomiła auto na tydzień,ponieważ częsci trzeba było sprowadzać, nie było w serwisach od ręki. - teraz do naprawy jest sprężarka klimy

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 869 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Mazda 3, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mazda 3

Przeczytaj o Mazda 3

Mazda 3 2.0 Skyactiv-G - egzotyczna alternatywa
Mazda 3 2.0 Skyactiv-G - egzotyczna alternatywa Nowy kompakt z Kraju Kwitnącej Wiśni wyróżnia się nie tylko efektowną linią nadwozia, dobrze zestrojonym zawieszeniem i rozsądnie skalkulowaną ceną. Fani motoryzacji na całym świecie od dłuższego czasu dyskutują na temat silnika Skyactiv-G. Czy 120 KM z... dwóch litrów pojemności znajduje uzasadnienie w erze downsizingu?

Mazda 3 - zobacz filmy

Mazda 3 2.0 122 KM, 5d, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl
Mazda 3 2.0 122 KM, 5d, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl Nauczka dla mnie - nigdy nie napalać się na żadne auto. Zbyt wysokie oczekiwania to prosta droga do... rozczarowania. A może niezasłużonego? Zobaczcie sami, czy nie byłem zbyt surowy...
Mazda 3 2.0 120 PS AT - acceleration 0-100 km/h
Mazda 3 2.0 120 PS AT - acceleration 0-100 km/h Mazda 3 2.0 120 PS - accurate acceleration measurement with Driftbox. Enjoy :-)

Mazda 3 I 2.0 i 16V 150KM 2003-2009 53