Szukaj

Informacje o BMW Seria 5 G30-G31 Touring

Lata produkcji: 2017 – teraz
Segment: Wyższa klasa średnia

Siódma, obecnie produkowana generacja modelu (oznaczona symbolem G30), wprowadzona na rynek w 2017 roku. W porównaniu do poprzednika, przeprowadzono w nim nieznaczne zmiany stylistyczne. Samochód zbudowano na płycie podłogowej BMW OKL Platform, którą wcześniej zastosowano w Serii 7. Dzięki większemu zastosowaniu aluminium, nowa Seria 5 jest 100 kg lżejsza od modelu poprzedniej generacji. Model dostępny tylko w wersjach sedan i kombi. Odmiana liftback (Gran Turismo) oferowana przy okazji poprzedniej generacji została przeniesiona do najnowszej Serii 6.

czytaj więcej
Powagosław

Spodziewaliśmy się tego, ale to jednak zawsze zaskoczenie. Że można lepiej. Seria 5 jeszcze jeszcze lepsza, jeszcze bardziej klarowna w formie, jeszcze efektowniej zaaranżowana. Warto było czekać.

~Powagosław
Luzacjusz

Mniej tu przepychu znanego choćby z Klasy E Mercedesa, za to w każdym calu czuć sportowy nerw, który budzi jeszcze większy respekt. Tak, Twój. I to niezależnie od tego, czy mijasz świat w Serii 5, czy Seria 5 mija Ciebie.

~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów

Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 12,05 m
Promień skrętu 6 m
Długość 4942 mm
Szerokość 1868 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2126 mm
Wysokość 1498 mm
Rozstaw osi 2975 mm
Rozstaw kół - przód 1605 mm
Rozstaw kół - tył 1630 mm
Zwis przedni 862 mm
Zwis tylny 1105 mm
Prześwit 140 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1700 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 570 l
Dopuszczalne obciążenie dachu 100 kg
Ogólna ocena
4,1 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

NIE

Głosów za: 50% / przeciw: 50%

Zalety

+ Wentylacja i ogrzewanie + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Koszty utrzymania - Drobne usterki - Poważne usterki

Wybrane oceny

4,2
~woj18a
Touring 540i 340KM 250kW
BMW Seria 5 G30-G31
Samochód uważam, że bardzo dobry. Jest to moje pierwsze bmw, więc nie mam porównania do poprzednich, ale na pierwszy miejscu postawiono tu na komfort. Wybierając samochód stwierdzam, że nie ma idealnego, każdy ma wady i zalety. Ten po prostu podobał mi się najbardziej, ale też ma wady i dziwne oszczędności jak na tak drogi samochód. Np. plastikowe kieszenie w drzwiach, gdzie nawet VW Golfie są wyłożone jakby pluszem, brak wystarczającej liczby schowków, a zwłaszcza schowka na okulary, natomiast ten na telefon jest za mały, mój telefon w futerale się tam klinuje i mam trudności z wyjęciem go. Do wad zaliczyłbym słabo działający bluetooth, często wyrzuca telefon, a także wyrzuca spotify, to są dosyć denerwujące pierdoły podczas podróży. Asystent parkowania często nie widzi miejsca do parkowania i jest dość skomplikowany, ja do dzisiaj go nie opanowałem. Tempomat adaptacyjny działa moim zdaniem za ostro powinien łagodniej wytracać prędkość, można by jeszcze kilka wad wymienić, ale powiecie, że się czepiam. Poza tymi pierdołami to samochód super, komfort zawieszenia na najwyższym poziomie na równi z mercedesem, audi odpada. Dynamika tego silnika powala. Samochód jak na swoją wielkość jest bardzo poręczny na ciasnych parkingach.
4,1
~krzysiekG
Touring 540i 340KM 250kW
BMW Seria 5 G30-G31
Auto NIEMAL kompletne. Dla głowy rodziny który chce mieć w garażu pocisk dający frajdę z jazdy BMW 540i jest w sam raz. Jeśli kogoś stać - polecam. Z drugiej strony ma pewne mankamenty użytkowe (fanom marki zapewne nie będą przeszkadzać) opisane poniżej. Jeśli ktoś nie jest zdecydowany polecam sprawdzić auto bezpośredniej konkurencji.
3,7
~JW
Touring 530i 252KM 185kW
BMW Seria 5 G30-G31
Ogólnie samochód oceniam bardzo dobrze, choć z wielu opcji bym zrezygnował gdybym jeszcze raz miał go konfigurować
BMW Seria 5 G30-G31 Touring