Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 (47) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~konradob
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Ciut słaby ale pancerny. Koszta serwisu raczej ograniczają się do eksploatacji czyli rozrząd który w alfach raczej trzeba wymieniać trochę częściej niż w innych autach, olej, filtry, świece nie mają wygórowanych cen jednak ten silnik jako, że to diesel potrzebuje się czasem przepalić. Ciągła jazda na krótkich dystansach może doprowadzić do "kopcenia" ale łatwo to usunąć wystarczy dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy przejeździć z nim kilka...
~noname198927
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
daje duzo frajdy z jazdy. moja alfa 115km do 120 bez problemu bierze leona 110@136 km oraz subaru impreza 4x4 150 km predkosc maksymalna.. 225 a 235 lekko z gorki przy przebiegu 348 tys. silnik pracuje bardzo cicho ladnie i rowno. poza rozrzadem, sprzeglem i przeczyszczeniu turbiny auto dalej pieknie smiga. Jedyne o czym trzeba pamietac zeby nasza alfa JTD dlugo sluzyla, to olej wymieniany z filrami co 10-12 tys. olej od skrzyni biegow! oraz...
~Raban
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Kultura pracy nie najgorsza. Na wolnych obrotach silnik cichy. Podczas przyśpieszania i w trakcie krecenia silnika wyzej słychac już go wyraźnie. Największą wadą jednak tego motoru jest straszna dziura podczas przyśpieszania powyżej 3,5 tyś obrotów. Wtedy auto traci jakby moc i nie chce przyśpieszać juz wyczuwalnie. Niestety jest to wada moim zdaniem tych silników. W TDI tego nie ma! Poza tym silnik lubi się pocić!
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik bezproblemowy. Bardzo dobra dynamika w pełnym zakresie obrotów, przyspieszenie do setki w ok. 10 sekund. Dobrze się zbiera zarówno w mieście jak i na trasie, a przy tym czasem żartuję, że ten silnik w ogóle nie zużywa paliwa. Jeśli mógłbym coś zabrać ze starego samochodu do nowego, byłby to właśnie silnik.
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik naprawdę godny polecenia. Od dwóch lat usterek nie uświadczyłem, spalanie przy spokojnej jeździe potrafi bardzo mile zaskoczyć (jeśli nie przekraczamy 100-110 km/h można zejść do 4.1-4.2 l/100km); z kolei jeśli mamy ochotę - umożliwia całkiem dynamiczną jazdę.
~pawel92
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik jak zimny to głośny ale jak się nagrzeje to chodzi bardzo cichutko nawet przy większych prędkościach go nie słychać.Silnik jest dość elastyczny po przekroczeniu 2000obr/min zaczyna się zabawa auto zaczyna fajnie ciągnąć na każdym biegu:)
~Robson
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Witam, o alfie mogę bardzo dużo.... jeździłem ponad rok i sprzedałem obawiając się zbliżających napraw i utraty wartości. Silnik był mocną stroną ze względu na moc, bezawaryjność i ekonomie.
~ALFAFAN
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik rewelacyjny! Mimo, że mam diesla to nie narzekam na osiągi, ani na jego głośność. Chodzi bardzo płynnie, choć da sie zauważyć, że jak jest zimny to jest głośniejszy, ale po chwili już jest lepiej.
~147 Bianco Polare
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Dynamiczny jak na te 115 km kultura pracy 7.5/10 spalanie na trasie 5.5 l/100 jednak w mieście + krótkie odcinki to spalanie równa się ponad 7.5 l/100 Trwały wytrzymały motor Polecam
~metys@go2.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Silnik dynamiczny, w miare cichy (jak na diesla to nawet bardzo), jak sie go wkreca na wysokie obroty to wydaje ladny basowy dzwiek jak silnik V6, ekonomiczny.
Alfa Romeo 147 Hatchback