Lista ocen Alfa Romeo 147 (204) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 184 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł z Zabrza
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Skrzynia Selespeed pomimo złej opini jest bardzo dobrą i przemyślaną konstrukcją.Bardzo dobrze współpracuje z 2 litrowym silnikiem.Można komfortowo i przyjemnie jeździć lub bardzo agresywnie.Zmiana biegów przy kierownicy daje niesamowotą frajdę z jazdy!!!
~raf
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Na początku nie odpowiadał mi dość duży skok dźwigni, co sugerowało gorszą precyzję. Przyzwyczaiłem się i już nie mam zastrzeżeń (jakkolwiek nie jest to najszybsza skrzynia jaką jeździłem - nie lubi szybkich, wykonywanych szybkim szarpnięciem zmian biegów)
~HowlingMad
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Skrzynia w Alfie sprawuje się bardzo dobrze, pozwala na precyzyjną i dynamiczną zmianę biegów, aczkolwiek trzeba nią operować z dbałością o prowadzenie, ponieważ potrafi zazgrzytać przy nieumiejętnym poprowadzeniu gałki.
~wisnia19881
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
nie wiem jak u innych użytkowników, ale u mnie wszystkie biegi wchodzą z leciutkim oporem, skrzynia jest precyzyjna, bardzo krótkie zestawienie przełożeń sprawia, że ma się ochotę wysoko kręcić silnik, który to zdecydowanie lubi.
~jaca
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Niewątpliwie pozwala na dynamiczną jazdę, ale z jej obsługą nie jest już tak dobrze. Mało precyzyjna, wsteczny często nie chce wskoczyć. To niestety już druga więc chyba ma tak cała seria a nie tylko ten egzemplarz :)
~AlfaManiak
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Selespeed. Chociaz moja ma problemy ze skrzynia - niestety jest awaryjna - to sam pomysl sekwencyjnej skrzyni w tym aucie jest super. Moj samnochod niestety od dluzszego czasu stoi w garazu i czeka na naprawe skrzyni.
~Majkelxxxfuracz
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Sporadycznie występujące problemy z wbijaniem pierwszego biegu i cięgna do wymiany. Ogólnie biegi wchodzą lekko i szybko. Zepsute cięgna powodują że przy zmianie biegów trzeba uważać żeby nie uszkodzić skrzyni.
~Marcin
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Skrzynia biegów precyzyjna, w tym wariancie silnikowym 6 biegów co jest na prawdę bardzo fajne jedynym minusem wg mnie to trochę cieżkie wbijanie biegów aczkolwiek idzie się przyzwyczaić
~Seraf164
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynie bezproblemowa jedynie przy kilkuset tysiącach km wyrabiają się plastikowe tulejki w mechanizmie zmiany biegów i należy to wymienić co akurat kosztuje grosze bo są dedykowane zestawy naprawcze.

Usterki Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wlodek1239
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Skrzynia biegów bardzo przyjemnie pracuje, pojawiają się czasem zgrzyty, gdy za szybko wrzuci się bieg wsteczny. Denerwująca jest długość piątego biegu, który jest niewiele dłuższy od czwórki