Lista ocen Alfa Romeo 156 I (498) - Całokształt

Na liście zabraknie 314 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek@puste.pl
Sedan 2.5 V6 24V Q-system 190KM 140kW
Doskonały samochodzik. Awaryjne zawieszenie(ale niezbyt drogie) kpl. wahacz to 630 pln ale niestety co 10tyś km to już trochę dużo. :( Duże spalanie w modelu 2.5V6 13-15l/100km wynagrodzone doskonałymi osiągami. Trzymanie się auta na drodze REWELACYJNE. Radzę zajrzeć pod maskę - pięknie prezentuje się V6 a jak mruczy...Zdecydowanie polecam!!!
~Rudolf
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
auto wybitnie przeznaczone na dobre drogi w krajach południowych gdzie jest dostęp do serwisów mających pojęcie o tym co robią. Ładne kształty samochodu to jeszcze nie wszystko! O tym jak fabryka dba o swój wizerunek może świadczyć rdzewienie napisu 156 na tylnej klapie oraz dostawanie się wody do emblematu alfa romeo na przedniej klapie
~Joland
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Niestety nie pochwale tego auta , zbyt dużo wpakowałem pieniędzy a dalej problemy. Najgorzej było jak po zimie zajrzałem pod wykładzine , pełno rdzy i małych dziur. Nie robiłem tego gdyż blacharz wycenił to na 3.tys zł więc naprawa mijała się z celem. Sprzedałem auto jakiemuś napaleńcowi za 5.tys zł , niech sie teraz martwi.
~Alfisti 22
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Stylistyka świetna , wygląd , ale największy plus to silnik a raczej lambada jaką gra tyle że po włosku :))) . Samochód napewno nie dla każdego . Wsiadając do tego samochodu na codzien czuje się z nim zintegrowany i ciesze się emocjami jakie płyną z jazdy , ten kto nie jezdził w życiu AR nie zrozumie tego...
~jozek
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Niepolecam nikomu ze względu na awaryjność , też myślałem że to bajki ale jak kupiłem to się sam przekonałem , ciągłe wizyty w warsztacie uprzykrzyły mi życie i portfel...Naprawy kosztowne. Wygląd jedynie jest na plus , i współczuje ludziom którzy posiadają te auta i piszą ze są bezawaryjne , bo to istne kłamstwa !!!
~Kamil
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
To auto jest prawdziwą pułapką. Kusi wyglądem i osiągami ale zabija domowy budżet kosztami utrzymania. W ciągu 3 miesięcy użytkowania zepsuł się przepływomierz, rozrusznik, cent. zamek, immobiliser i zawieszenie. Brak słów. Przyznam że jazda sprawnym autem to przyjemność, ale trzeba mieć do niego anielską cierpliwość.
~alchemy
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
Pomimo drobnych wad, które nie przeszkadzają w użytkowaniu, ten samochód jest rewelacyjny. Silnik 1.9 Jtd 115KM sprawuje się świetnie, jest dosyć dynamiczny, nie bierze oleju i skromnie pali. Nadwozie zachwyca mnie za każdym razmem, kiedy otwieram garaż, wnętrze to też małe dzieło sztuki ;)Bez wahania kupiłbym go ponownie.
~mazoor7@o2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
W zasadzie to musze byc zadowolony bo porzedni właściciel wymienił silnik, kompletne zawieszenie, tarcze i klocki, wiec mój wkład w samochód był absolutnie zerowy. No a jaka radość kiedy pojechałem na przegląd i powiedzieli mi że praktycznie wszystko jest w idealnym stanie :) nawet to zawieszenie na polskich drogach wytrzymuje.
~Bucz
Kombi 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Najładniejsze kombi, super sie prowadzi, moja żona lubi nim jeździć, pogłoski o awaryjności alfy 156 sa mocno przesadzone, wahacze do audi czy bmw sa droższe a tak samo się wybijają, trzeba alfę regularnie serwisować, jest dużo tanich zamienników, Polecam, następnym moim samochodem będzie.... Alfa romeo !!!!!

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~niestety moje auto skradziono!!!!!
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
SUPER AUTO!!!! MOŻNA SZYBKO BARDZO SZYBKO NIM JEŹDZIĆ!!!! BEZPROBLEMU 230km/h powyżej 5tyś obr./min wydobywa się z niej potwór !! i ciągnie aż do ok 7.5tyś!! i przy dźwięku sssssssssssssssssssssss ssssssssssssss ssssssssssss