Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1997-2000 (28) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zakochany
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
wsród manakamentów typowych...wymiana zawieszenia,żarówki,przepływomierz....i9 jeszcze moze ze 2 rzeczy o których wiem że kiedyś mogą mi paść...bo to są elementy które się psują w tych autach.......hehe w większości produkcji boscha jak przepływomierz hehe..ach ta niemeicka technologia szajs hehe nie wiem jak jest G...po niemeicku hehe ale prawda że przepływomierz jest produkcji niemeickiej a w tym autach szczególnie włąsnie to...
~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Jedyne usterki to przepalające się żarówki i znikające paliwo w baku, gdy kupiłem samochód w Gniźnieńskim komisie to była ułamana klamka z tyłu ale samemu udało mi się ją naprawić, pozatym swieci się lampka poduszek powietrznych, poduszki nie były wystrzelone więc jest to błąd komputera który można wykasować w ASO podłączając oprogramowanie. Ponad to jak w każdej alfie 156 są rdzawe ślady w miejscach gdzie chlapią koła oraz uderzają kamienie...
~Alfisti_159
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Gdyby nie zawieszenie, byłoby doskonale. Co roku trzeba było coś robić, może przy delikatniejszej jeździe byłoby inaczej. Kabel od potencjometru gazu nie łączył w kostce - naprawa przez dogięcie styków. Na słabym aku padła 2x centralka poduszek - kupiłem lepszy i problem znikł. Poza tym tylko żarówki wymieniałem.
~LordJan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
największym minusem z drobiazgów są przednie światła postojowe. Żarówki H6W koszt ok 10zł sztuka i bardzo szybko się przepalają. Jednak można temu zaradzić zakładając zwykłą żarówkę za kilkanaście groszy.
~krzysiek
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
jest ok ale świeci kontrolka poduszek po podłączeniu do kompa i resecie było jakiś czas ok ale terez ponownie podobno trzeba sprawdzić styki trochę paruje jeden reflektor innych nie było
~Adam S.
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Szyba pasażera za kierowcą przestała się opuszczać, zima zamarzaja klamki nie idzie wsadzić kluczyka i wcisnąć otwierania drzwi (metalowa klamka), częste przepalanie żarówek kokpitu
~TomWaw
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Napełnienie klimatyzacji, a przy 160t km wymieniłem jeden łącznik stabilizatora (ok 40zł) i amortyzatory przednie (500zł/kpl) Koszty wahaczy itp duuuzo tansze niz do VW!
~nirage
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Przez wielu alfistów pewnie wymieniana już nie raz - elektryka. Często coś śniedzieje itp. Trzeba mieć cierpliwość.
~Leszek.
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Jak na razie bezawaryjnie, normalne wymiany eksploatacyjne, wkurzać mogą tylko tradycyjne w Alfach stuki w zawieszeniu.
~sist
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Nadmierne drgania rury wydechowej, słyszalne przy 1000 obr/min (w ramach gwarancji zostaną zamontowane wsporniki)
Alfa Romeo 156 I Sedan