Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1997-2000 (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alfisti_159
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Fabrycznie montowane dodatkowe elektryczne ogrzewanie płynu chłodniczego i podgrzewane siedzenia zdawały egzamin każdej zimy - po kilkuset metrach było ciepło. Niektórzy narzekali, że automatyczna klima zbyt mocno chłodzi - u mnie było ok, choć brakowało czujnika nasłonecznienia i trzeba było regulować w lekko pochmurne dni. Plus za nawiew dla pasażerów z tyłu w standardzie!
~nirage
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
o ile mamy sprawny czujnik temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Trochę denerwuje fakt, że kiedy robimy max nadmuchu na szybę przednią (gdyby np. była zaparowana - to z automatu włącza się klima) - słuszne posunięcie bo przecież klima wysusza powietrze, ale redukując moc nadmuchu klimatyzacja dalej zostaje włączona...
~zakochany
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
mam auto z 99....ogrzewanie w zimie po 1,5 kilometra...klima od razu......zaziębić się mozna..więcej pisac nie trzeba....chociaz rozmieszczenie otworów wylotowych i sama ich regulacja mogła był "płynniejsz" "łatwiejsza" czasami mam wrażenie że mozna by lepiej zprojektować ich umiejscowienie
~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
To diesel więc długo się nagrzewa, podczas czekania zanim się silnik nagrzeje i ogrzewanie zacznie działać normalnie, można się rozgrzać usuwając śnieg z karoserii:) Chłodzenie latem działa super, raz padł mi przekaźnik wymiana trwała 10min i kosztowała 15 zł
~tylluan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Dla mnie zawsze na pierwszym miejscu było, jak samochód zachowuje się w zimie, po odpalenia, przy polskich zimach, czasem trzeba było kilka min poczekać, aż szyba nada się do jazdy. Klimatyzacja bez zarzutu.
~LordJan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
nie ma żadnych problemów. Wentylacja na poziomie bardzo dobrym i jeśli chodzi o ogrzewanie to w zimie można się spocić. Napewno nikt nie zmarznie w tym aucie.
~Janek
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Klimatyzacja działa dobrze i szybko schładza wnętrze, gorzej z ogrzewaniem, trzeba przejechać kilka kilometrów żeby było ciepło.
~rob156
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
nie mam zastrzeżeń - automatyczna klimatyzacja jest wydajna,w zimie w miarę szybko jest ciepło op około 2 km jazdy:-))
~sist
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Nie ma najmniejszego problemu. W zimie, przy niskich i bardzo niskich temperaturach nie zdarzyło się by zaparowały szyby.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
6,3
~fan
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
i ogrzewanie i klima dziala bez zarzutu. trzeba pamietac o wymianie filtra przeciwpylkowego
Alfa Romeo 156 I Sedan