Lista ocen Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 (100) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~deejay.ftb
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Instalacja LPG ma swoje prawa - zwlaszcza przy tym typie wtrysku paliwa. Być może spowodowane jest to niewielkim (10tys) przebiegiem na "gazie" i wspomnianymi trudnościami w regulacji ale moje "B3" na krótkich odcinkach potrafi spalić ponad 13l gazu/100km (warunki zimowe, w lecie jest nieco lepiej) - benzyna w tych samych warunkach znika z baku w tempie ok 9l/100km. Na trasie jest nieco lepiej - odpowiednio ok.10l (LPG) i 7.5l (Pb95) na...
~posiadacz Audi 80 w dobrym, stanie
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
No to zawsze nurtujacy temat ;-) U mnie jest z tym spoko bo załozyłem gaz (z dobrą elektronika, komputer podaje taką ilość gazu by w spalinach nie było niedopalonych weglowodorów) Trasa w 5 osób potrafi zejść do 7-8 litr LPG. Średnio trasa + miasto pali mi LPG około 8,5-9 L/gazu + benzyna na rozruch bo gaz włącza sie dopiero jak silnik osiagnie temperature 20 st C. Średno koszt 100 km nie przekracza 20 złotych. Tak ze chyba nieźle (gaz 1,8...
~Paweł
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Doskonale, idealne auto dla studenta, a nawet bezrobotnego na zasiłku. ;) Ceny części są po prostu śmieszne, a mechanicy mimo wszystko biorą grosze za naprawy (choć większość rzeczy można zrobić samemu). Jeżeli mam do wyboru jakiegoś śmiesznego Matiza, który wywraca się przy podmuchu wiatru, a komfortową Audiczkę to wybór jest oczywisty, ceny części porównywalne.
~Tomowski
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Koszty nie są duże. Samochód rzadko kiedy miewa kaprysy i praktycznie poza drobnymi wymianami i naprawami okresowymi typu hamulce, zawieszenie, płyny, filtry nie wymaga przynajmniej na dzień dzisiejszy większych wkładów finansowych. Na stacjach benzynowych też nie zostawiam jakiegoś majątku. Tak jak napisałem na początku - ze spalaniem tragedii nie ma.
~Krystian
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
szczeze na paliwie nigdy nie mierzylem. glownie rozrzewam na paliwie wiec ciezko obliczyc. W miescie polknie ponad 12-12.5(Bydgoszcz) gazu ale nie jest ani grama skrecony. po co skrecac i sie denerwowac ze ie chce jechac.Trasa to ok 9-9.5 przy 120. na trasie Bydgoszcz Szczecin( w nocy wmiare stala predkosc) przy 100km/h udalo sie zejsc do 8.3
~Patryk K
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Wysokie spalanie Pb95 nawet przy w pełni sprawnym samochodzie. Jeżdżąc na krótkich odcinkach gdzie silnik nie zawsze jest się w pełni rozgrzać spalanie dochodzi nawet do 12litrów na 100km. Jednak jeźdżąc w trasie możemy zejść nawet do 7,8-8,0l/100km. Ważny jest stan termostatu i dobry klasowo olej.
~Mateusz
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Śmiesznie tanie koszty utrzymania, rozrząd za 100 zł, nagrzewnica 40 zł, licznik 80 zł, drugi silnik można mieć za 500 zł. Eksploatacja bardzo tania. Z drugiej strony jeśli ktoś szuka smaczków z wersji specjalnych to musi się przygotować na spore wydatki.
~zbisko
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Doskonale, szczególnie z LPG :). Choć starszej budowy silnik /gaźnik/ powoduje niemiły zapach gazu podczas postoju. I można go zapalać i gasić na gazie. Tylko zimą radzę zostawić go na benzynie gdy temperatura spada poniżej - 5. Spalanie LPG od ok 7 litrów do 11
~pszyszek westa@poczta.fm
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Powiem tylko tak, kupiłem go z myślą o LPG. Po kilku tankowaniach i przebiegach na jednym baku nawet ponad 1000 km zrezygnowałem z montażu butli. Gdyby nie głupi przepis o jeżdżeniu na światłach przez całą dobę prawdopodobnie udałoby mi się zejść poniżej 6/100.

Usterki Audi 80 B3

Audi 80 B3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~la-ger
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Silnik jest rewelacyjnie oszczędny - jest to PM. Jeździłem na benzynie przez ponad 250000, spalał średnio 7,6 - 7,8 w jeździe mieszanej, w trasie nawet poniżej siedmiu.Dziś pali 8,5 - 9 litrów gazu. Części i serwis - oczywiście nie autoryzowany - niedrogie.
Audi 80 B3 Sedan