Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
miałem przednie amortyzatory całkowicie powybijane, jedną ręką można było zahuśtać cały samochód. Tarabanił na dziurach i muzyka się przerywała z CD. Jechałem z dużą prędkością i przed ostrym skrętem w prawo zahamowałem powoli jednocześnie silnikiem i hamulcem ale wjechałem w dziurę przednimi kołami i amortyzatory wybite że nie zareagował na hamowanie i sunął dalej odbiłem się od lewego krawężnika, zniosło mnie na prawy i kołpaki poleciały 10...
~Fireblade
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jako tako się prowadzi, ale to nie to. Nie dokońca precyzyjny układ kierowniczy, w aucie tej klasy za tą cene powinno być lepiej. Po za tym na zakrętach lata zaskakująco szybko, tylko nie dokońca wyczuć łatwo granice przyczepności, trudno ją znaleść. W zime już nie jest tak dobrze, inne auta lepiej w zimie jezdzą. W końcu to nie lamno, ale troche byłem zaskoczony, jak w niektóre zakręty się ostro ładowałem, a ta jeszcze nie była podsterowna....
~Wojt
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Zawieszenie bardzo trwałe, twarde ale spręzyste i wygodne. Trochę za słabe hamulce jak na taka masę. Średnica zawracania raczej duża. Samochód prowadzi sie precyzyjnie i bardzo przyjemnie. Przedni napęd i dosyc ciężki silnik z przodu nie są stworzone do pokonywania zakrętów na granicy przyczepności ale generalnie jak na swoje możliwości samochód dobrze trzyma sie drogi
~g00di
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wiekowe rozwiązania konstrukcyjne zawieszenia niepowodują że to auto prowadzi się idealnie. Mimo, że zawieszenie jest zrobione na cacy to ma tendencje do pływania na drodze i często czuć jak tylne koła tracą przyczepność. Bardzo luźne wspomaganie powoduje, że kierownicę trzeba trzymać cały czas.
~tomiqu@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Świetny. Sprężysty i komfortowy jak dla mnie. Bardzo dobra przyczepnośc na zakrętach. Prowadzi się jak po sznurku. Małe przechyły nadwozia. Cicha praca zawieszenia. Co ciekawe ostanio jechałem fordem focusem który znany jest z dobrego zaieszenia i nie powiadziałbym że ma lepszy układ jezdny od 80-ki.
~Bartek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Świetnie się prowadzi. Nie mam problemu z opanowaniem jej. Dobrze się trzyma drogi. Mam wspomaganie, więc nie ma co się dziwić. Zawieszenie jest bdb stanie. Trzeba tam od czasu do czasu coś wymienić ze względu na nasze \"piękne\" polskie drogi. Ale nie narzekam.
~ds
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
jak na czasy w kórych auto powstało to rewelacja, dobrze się trzyma drogi, świetnie tłumi drgania i jest dość wytrzymałe jak na nasze drogi, zawieszenie robiłem dopiero po dystansie ok. 190tyś km (było jeszcze orginalne), na uwagę zasługuje dostępność i niska cena części do audi 80
~kriss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
bardzo wytrzymale zawieszenie dobrze tlumi rozne wyrwy w asfalcie a jezeli juz trzeba cos zrobic to bardzo tanio kolega robil caly przod oczywiscie samemu czesci 160 zl za 2 strony rewelka uklad ham mogl by byc mocniejszy przynajmniej u mnie
~August Horch
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Średnio twardy. Taki w sam raz. Wspomaganie jest idealnie dopasowane pomaga na placu i nie przeszkadza na autostradzie. Jednak należy sie do auta przyzwyczaić bo można przesadzić na zakręcie, poprostu nie czuje się prędkości.
~Michalw4
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Bardzo dobrze sprawuje sie na naszych drogach. Nie przenosi drgań nic nie stuka ani puka. Problem jedyny jaki mialem to po przejechaniu 50tys km to wytrzepane tuleje belki. Ale na szczescie czesci zamienne nie sa drogie.
Audi 80 B4 Sedan