Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 (66) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
przydałaby się klimatyzacja. dusiłem się póki mi mechanik nie wymienił filtra powietrza cały był zakurzony i połamany. po tej wymianie świeże powietrze leciało od razu było czuć zmianę. Bardzo fajne duże nawiewki z przodu, żadne auto nie ma tak dużych i zaje**ście wykonanych. Latem jest gorąco w środku, a fotele welurowe i się ubranie do nich klei. Trzeba otwierać szyby na oścież, bo nieświeże powietrze się robi od mokrości ubrania z powodu...
~kriss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
no tu juz nie jest tak dobrze jak w poprzednich kategoriach po pierwsze bardzo dlugo sie w zimie nagrzewa po drugie w lecie znowu bardzo mocno sie wnetrze nagrzewa a uchylenie szyb durzo nie daje bo jest durza przednia szyba a do tego jest tez durza deska rozdzielcza i jak sie nagrzeje to trzyma cieplo jak kaloryfer w moim aucie jest klimatyzacja ale niestety sie zepsula po trzecie bardzo slabo dmucha na szyby przydaly by sie jeszcze 2 biegi...
~rlap@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie super - zabudowane świece żarowe na dolocie do ciepłowymiennika(3 szt.)powodują że w największą zimę po 3 min w kabinie jest ciepło.Wymieniałem termostat - to b.ważne na spalanie i ogrzewanie. Klima działa rewelacyjnie nawet po 2 latach po naładowaniu.Niestety parowanie szyb jest zmorą.
~Marcin B.
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
ogrzewanie jest dobre ale nawiew na przednia szybe jest za maly bo przy oszronionych szybach czy zaparowanych dmucha powietrze tylko w srodek a na stone kierowcy i pasazera za słabo i to jest bardzo uciazliwe nawiew z przodu zdecydowanie powinien byc bardziej rozciagniety wzdłuz przedniej szyby.
~lemzik@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogrzewanie jak to w dieslu,musi się rozgrzać silnik i wtedy grzeje perfekcyjnie,żaden mróz nie straszny. Wentylacja-Trzeba pamiętac o wymianie filtra kabinowego i szyby nie bedą parować i dmuchawa bedzie chodziła jak należy.
~Tom_TT
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak to w każdych 80-tkach lubią się psuć pokrętła od nawiewu(miałem B3 , B4) w każdej tak samo. Klima manualna, na dłuższych trasach może się przydać, koło domu szkoda włączać(tylko silnik słabnie)
~Rafał
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Szyby parują, ale to wybaczam, ponieważ filtrów nie wymieniłem, więc może i to. Po włączeniu grzania i ustawieniu kratek na szyby szybko odparowują. Lusterka podgrzewane oraz szyba tylna działa bez zarzutu.
~Bono Boss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Po wymianie filtra powietrza wentylacja jest rewelacyjna. W parę minut jest gorąco. Wentylacja jest również bardzo dobra a to dzięki wielu nawiewom. Ja mam jeszcze szyberdach.
~Jerzy e-mail: turbo80@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mała wydajność klimy. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz w środku jest za ciepło przy ustawieniu na max. W okresie jesienno - wiosennym pocą się szyby i trzeba używać klimy
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
5,7
~janek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
ciezko zima .dlugo sie nagrzewa .kiepskie nadmuchy.fiat siena .tam dopiero fajnie dmucha,chwila i juz jest cieplo,tylko ,ze w benzynie.
Audi 80 B4 Sedan