Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

lukasz, 14 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 1.8 ciągnie nieźle. Gdyby miał więcej mocy no to już raczej potrzeba quatro bo maska zaczyna odlatywać jak się wciśnie gaz ;)
Auto jest bardzo fajne. Jak trzeba przycisnąć to potrafi się nieźle zebrać tak że nie raz widziałem zdziwienie na twarzy młodych chłopaków startujących na światłach :) Fotele są bardzo wygodne. Wykończenie pierwsza klasa styl Audi. Nie zamieniłbym na żadną inną markę póki co. Jedyne co mi się nie podoba to lekkie uszkodzenia lakiernicze. Nadwozie jest ocynkowane i nie ma problemu z rdzą. Wygląd auta jest doskonały ja mam wersję po II lifcie i przód wygląda naprawde elegancko. Tył niestety w Avancie jest trochę brzydki (wystające lampy) coś za coś większy bagażnik za to jest ;)
Silnik pracuje jak marzenie. Jak to teściowa powiedziała jak pszczółka. Zbiera się od 2RPM dlatego jeżeli jedziemy spokojnie trzeba poczekać na zmianę biegów.
Tiptronic, rok używam nic się nie dzieje. W omedze skrzynia nie chodziła tak dobrze. No i można sobie samemu biegi zmieniać ;)
Dość szybko się zużywa, dlatego moja czwóreczka już się nie trzyma jezdni tak jak powinna.
Wszystko jak należy
Klimatyzacja automatyczna działa doskonale.
Trochę mało miejsca jest w środku. Wcześniej jeździłem omegą no ale to jest \"troszkę\" większe auto. Na razie nie jechałem nigdzie daleko, więc ciężko mi ocenić komfort przy dłuższych trasach>200km
Tutaj troszkę się rozczarowałem, spodziewałem się trochę mniej przy oszczędnej jeździe. Różnica między dres a emeryt jest 13l a 10l w mieście. Stąd wniosek: NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ
Samochód jest zajebisty. Cena w stosunku do jakości wcale nie jest duża.
Oprócz tego że chcieli mi go ukraść :| to nic :D
Nic się nie wydarzyło, choć to może być kwestia niskiego przebiegu :D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]

11,0