Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A4 B5 Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : taka mała rakieta
Przeniesienie napędu : wymieniałem sprzęgło i koło dwumasowe trochę kosztuje 2000 ale przyszedł czas na nie
Ogólnie super auto nie do zdarcia idealne dla rodzinki z dzieckiem. wszystko da się upakować i jaka frajda z jazdy
Straszny wariat to nie jest, ale poszaleć się da. Jak pierwszy raz wsiadłem to szczęka mi opadła. 8,5s do setki przy silniku 1.8t to niezły wynik. Na światłach sporo osób może się zdziwić.
Bez uwag
prowadzi się nie źle. Przydało by się quattro. Na mokrym i śniegu trochę ciężko opanować przednią oś
Ja widzę wszystko dobrze
to jest audi. wszystko jest na swoim miejscu.
chłodzi i grzeje przyzwoicie
Kierowca i pasażer ma przyzwoicie, ale z tyłu mieszczą się tylko dzieci lub drobne kobiety. Dorosły facet po dłuższej trasie będzie połamany.
Wiek robi swoje ale ogólnie jest ok
Spalanie!!! 150 koni potrafi połknąć sporo. Wszystko zależy od nogi Rozbieżność jest spora. Udało mi się zejść na trasie do 7.5l benzyny. jazda spokojna nie przekraczając 110. ale jak zaczniemy budzić smoka to 15 l może być mało, ale LPG załatwia sprawę ekonomi. trzasnąłem 30tys na gazie i jest ok.
Tanie w zakupie a dostępność części ogromna strasznie dużo zamienników często nie opłaca się kupować części z rynku wtórnego. Są po prostu droższe. i nie zawsze lepsze. LPG załatwia sprawę spalania a auto dobrze znosi instalację
ogólnie jest OK. jakieś drobiazgi typu przełącznik świateł mijania, włącznik awaryjnych, tylna wycieraczka. wszystkie części dostępne są za grosze. Często naprawa we własnym zakresie nie stanowi problemu.
Przy takim przebiegu zawsze coś się psuje. Większość ludzi pisze o tragicznym zawieszeniu i strasznych kosztach naprawy. BZDURA. kompletne zawieszenie to koszt około 650zł. jaki jest koszt wymiany nie wiem sam to robię. Jest banalnie proste. kilka kluczy, młotek i zrobione. poza tym ustawiamy tylko zbieżność. Kąty są stałe co zmniejsza koszty naprawy. silnik ideał nie do zdarcia a o turbo trzeba dbać i działa

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]

12,2