Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2001 (20) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adrian.0625@live.fr
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
wiec, siadl mi silnik po 6tys km,,, wyjechalem autem na poludnie fr,,,i w szerwisie audi okazalo sie az audi ma wade silnika, po tygodniu silnik strzelil,,, teraz musze wlozyc 8tys,,, zeby auto bylo w dobrym stanie,,, dalem za niego 16400zl,,, audi a4 1.9TDI 115KM kombi z 2000roku,,, Powiecie mi, moze sie ktos zna na tym, czy moze zadac zwrotu kosztow za naprawy, od poprzedniego wlasciciela,chociaz polowe? bo bez przesady auto w dobrym...
~Vakial
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Zapieczone kierownice turbiny - dosyć częsty przypadek w silniku ze zmienną geometrią, cieknąca maglownica (konieczność oddania do regeneracji), no i numer jeden - nieszczęsne zawieszenie - praktycznie nie jeździłem dłużej niż 2 miesiące żeby coś nie stukało i pukało. Starałem się jeździć ostrożnie unikałem dziur ale co z tego jak jest w sumie 8 wahaczy i zrobisz jeden wyskakuje drugi. Wymieniasz całość pojeździsz kilka miesięcy i znowu coś...
~mati4
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Nie martwi Cie korozja ani wady fabryczne silnika. Zawsze dokladalem do porzadnych czesci. Z wiekszych usterek - regenracja turbo przy 220000 km. Auto nigdy mnie nie zawiodlo - zawsze odpalilo od strzala i dowiozlo mnie na miejsce. Poza turbina tylko elementy eksploatacyjne - plyny, tarcze, klocki, filtry, kompletny rozrzad i zarniki od ksenonow :D
~DD
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
sytem komputerowy od nowosci zawodzil, po 2 latach zaswiecila sie kontrolka Air Bag i do dzisi tak swieci, proponowali wymiane calego kopm. HAMULCE - katastrofa - po dlugiej jezdzie w czasie deszczu np na autostradzie trzeb co jakis czas hamowac, zeby byly rozgrzane hamulce po to, zeby odparowac wode
~Jack
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
trzeba lać dobry olej do tego silnika sprawdzać jego stan regularnie to zę olej ucieka to jest norma po za tym silnik 115km jest to silnik eksperymentalny na tej zasadzie zasilania paliwowego czyli pompo-wrtyski wiedz wymaga szczególnej opieki
~Wiesio Ż.
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Rozrząd, tarcze z przodu, zawieszenie,klocki p/t, chłodnica klimy, turbina. Koszt ok 3700pln. Zrobisz na czas to jedziesz. Po 224 000 km trzeba w każdym samochodzie coś robić. Nic nie jest wieczne, nawet AUDI.
~maronmd
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Póki co wszystko jest w porządku i nie mam większych usterek, oby jak najdłużej tak właśnie było ;)
~dzidek877
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Odpukać, nic się nie dzieje a mam przejechane 220k km. Tego silnika nie da się zniszczyć!
~LouisRenegade
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
W dieslu trzeba uważać na turbinę, pompo wtryski i koło dwumasowe.
~maro_2@op.pl
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Wymiana turbiny, ale z winy warsztatu. Nie wszyscy są fachowcami.Inne - brak.
Audi A4 B5 Avant