Lista ocen Audi A4 B5 (542) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 834 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~borek 60 tyś rocznie :)
Sedan 2.8 174KM 128kW
co miesiac okolo 1,500 zl w serwisie trzeba zostawic by samocho byl gotowy do jazdy, ostatnio wymienilem amortyzatory ( 2 razy podczas 3 letniej eksploatacji), komplet wahaczy na przodzie ( 2 raz), lożyska, zaciski hamólców z tyłu, zespół cewek zapłonowych, uszczelka pod głowicą, uszczelniacze, pompę wody ( po raz kolejny po wymianie rozrządu po 50 tyś km)
~QBEEEEEE
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
jak wyżej. nic poważnego im wiecej w nim zrobie tym mniej pali (chyba ono coś czuje?) Nie polacam wymiany wahaczy na te kompletne w zestawie za ok 600zl. bo to jakiś szajs lepiej za te cene wymieniać po dwa. Nie każy wie że komplet normalnego zawieszenia to koszt ok 1500zl. więc dziwie się, że jak ktos kupi to badziewie z allegro za 550 zl to potem narzeka sam sobie winien...
~mati4
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Nie martwi Cie korozja ani wady fabryczne silnika. Zawsze dokladalem do porzadnych czesci. Z wiekszych usterek - regenracja turbo przy 220000 km. Auto nigdy mnie nie zawiodlo - zawsze odpalilo od strzala i dowiozlo mnie na miejsce. Poza turbina tylko elementy eksploatacyjne - plyny, tarcze, klocki, filtry, kompletny rozrzad i zarniki od ksenonow :D
~Hans
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Po przejechaniu 190000 km postanowiłem wymienić koło dwumasowe i sprzęgło, okazało się że pojeździło by jeszcze conajmniej następne 100000. Zawieszenie wymienione prawie całe. Można kupić cały zestaw zawieszenia już za 500 zł ale nie polecam, chyba że przed sprzedażą auta. Dobre zawieszenie to ok 1600-2000 zł za cały komplet na następne 10 lat !!!
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Gdyby nie skrzynia do wymiany dałbym 5. Na duży plus wpływa fakt iż samochód nigdy nie zawiódł mnie w trasie, nigdy nie popsuł się do tego stopnia, że musiałbym go holować, właściwie nigdy nie musiałem go holować, jednak na pewno miała na to wpływ systematyczność prowadzonych przeze mnie napraw. Gdyby nie bardzo droga skrzynia byłoby 5.
~maso01
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wymiana praktycznie całego zawieszenia. Wymiana prawie wszystkich wahaczy (a jest ich 8 tylko z przodu). Końcówka drążka kierowniczego (po czym trzeba ustawiać zbieżność), zwrotnica (połamana klema trzymająca wahacz - rzecz bardzo niebezpieczna, łożysko, awaria hamulców - jeszcze nie wiem co konkretnie dopiero się wybieram do mechanika :)
~klosek kaszuby
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
rozrzadu nie licze bo to koniecznosc aby nie miec przykrych niespodzianek ale po za tym w ciagu roku wymienilem 2 razy napinacz wielorowkowego paska alternatora orginal audi 2X 400zl + paski, lozyska przod wozek silnika wszystkie poduszki silnika i skrzyni tarcze klocki .... a teraz silniczek z ciegnem do klimatronika czeka mnie 450zl
~Gewindfahrwerk
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Głupota konstruktorów Audi A4 z wpuszczaniem wody deszczowej pod maskę na podszybie.Woda fabrycznie leje się wprost na akumulator i deszcz rozładuje go jeśli nie jeździsz regularnie.Po dziesięciu latach woda deszczowa z podszybia prędzej czy później trafia na podłogę wewnątrz kabiny a to już wstyd jak na samochód o takim prestiżu i cenie jak Audi
~seb-k
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Podobnie jak wyżej, auto się nie psuje na poważnie. Jedyne co mi się przydarzyło i znajomym z audiklubu to pęknięta odma (100zł), brudna przepustnica(50zł czyszczenie), wymiana wahaczy (400zł). Ale to zrobiłem zaraz po zakupie auta i mam spokój. Z tego co widzę w książce serwisowej to były pierwsze naprawy tego 10-letniego samochodu i jak na razie ostatnie.
~WRONTONIE@O2.PL
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
DOBRZE JEST, PRZY ZDROWYM UDERZENIU W TYŁ SZYBA NIE PĘKŁA, RAZ KOLEŚ MNIE WALNA OKTAWIĄ W PYŁ - KANT POMIĘTY ŚWIATŁO DO WYMIANY (U NIEGO ) A W AUDI ??? NAWET SIĘ ZDERZAK NIE PRZESUNĄ. NO I JESZCZE TROCHE WACHACZE SKRZYPIĄ PO 50 TYSIĄCACH I TAK CO 20TYS. WTEDY WYSTARCZY STRZYKAWKA WLAĆ TROCHĘ OLEJU DO GUMOWYCH USZCZELEK WACHACZY I NIE SKRZYPIĄ