Lista ocen Audi A4 B5 (688) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bastek23
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik 1.8 + automat - tu nie ma się co oszukiwać, swoje spalić musi. 10 l. po mieście można nazwać jazdą ekonomiczną. Do tego części... Wymiana kompletnego rozrządu + paski + rolki + pasek alternatora to ok. 1500 Pln. Pozostałe części tez nie są najtańsze. Może inaczej - jest mnóstwo aut z tańszymi częściami ale też i częściej się psują.
~mazbiny
Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Mam zamontowana instalację gazową. Nie oszczędzałem na niej i na warsztacie i dlatego też jej współpraca z silnikiem jest znakomita. Samochód jest bardzo ekonomiczny. Mam raczej spokojne uosobienie i moc potrzebuję tylko podczas wyprzedzania. Jeźdząc po mieście samochód spala ok.11.5-12.5 l gazu na każde 100km. W rubryce spalanie podałem zużycie gazu.
~Franz
RS4 2.7 T 380KM 279kW
Spalanie w przypadku takich samochodów nie jest najważniejsze, ale trzeba przyznać, że jednostce RS4 daleko do \"rekordzistów\" od chociażby AMG, natomiast b.drogie są części, niektóre, np. osprzęt silnika, zawieszenie czy układ hamulcowy kosztują dużo i przy ew. wymianie trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania na wykonanie zamówienia.
~Wiesio Ż.
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Trasa z klimą w lecie ok. 5,50l/100km Miasto do 8,00l/100km Wymianaa oleju i filtrów ok.450pln Ostatnio turbina regeneracja 950 pln i wymiana chłodnicy( kamień z szsy przez gril) klimatyzacji z napełnieniem 500pln. Wcześniej zaraz po zakupie zwyczajowo rozrząd 1200pln. Ceny części (nie w ASO)przystępne, bo jeździ na nich VW, Seat i Skoda.
~kaazu@interia.eu
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Gdyby nie fakt że mam na to świadka nie pisałbym tego na forum ale------- ostatnio pokonałem trasę Katowice -Frankfurt nad menem w 7 godz 40 min. Moja prędkość to pomiędzy 160- 180 km\\h. Po obliczeniu całości zużytego paliwa średnia wyszła mi 7,4!!!!!!!! Po mieście przy tym jak kręcę silnik wychodzi mi tak samo. SUPER EKONOMICZNY SAMOCHÓD!!!!!!!!!!!
~Grzegorz gmt@tlen.pl
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
niesamowite. to co niemiaszki uczynili z tym silnikiem to legeda. powiem tak jezdze normalnie po miescie, 6-6,5l. wiecej nie niepali. w trasie jak jezdze powyzej 120 to tak z 4,5-5 z klimą, no ale jak robilem testy z 90km/h trasa białystok-gdansk, olsztyn to spalil mi ponizej 4l, jakies 3,8-4l. myslalem ze mi sie cos pomylilo liczylem kilka razy.
~Przemek
Sedan 2.4 30V 165KM 121kW
a tutaj duze zaskoczenie pali mi srednio miasto 65% trasa 35% 10L benzyny a wcale sobie nieodmawiam radosci z jazdy i nie jezdze tylko tylko!!!!!jezdze juz nim rok nic mi sie nie popsulo wiec o czesciach nic nie moge powiedziec ale jest teraz na rynku tyle zamiennikow-internet itd ze mysle ze niema zadnych klopotow a ceny wcale nie powala na kolana!!!!
~Konrad-wymiatak
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
salanie super! trasa spokojnie to ok5L srednio 5.5L w mieście do6,2 a więc super zwłaszcza w relacji z osiągami! z tego co wiem naprawy niedrogie tylko normalna wymiana płynów to jedyne co się w nim robi,oczywiście do serwisów niepolecam tam drogo ale dobry kolega mechanik i wszystko jak trza!to nie japończyk gdzie pod maską czarna magia!
~bezkompromisowy@op.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Przesiadłem się z Golfa III 90 KM do A4 110 KM. Dołożyłem filtr K&N i Magnetyzer Maxtora. Miasto przy rozsądku 6L, przy rajdowaniu nawet i 8.5L. Trasa na spokojnie 5-5.5, jak leci się 180-200 około 7 litrów. Jeżeli regularnie auto jest serwisowane i nie żałuje się na bieżącą eksploatację praktycznie bez awaryjne. Trzeba dbać, a nie oszczędzać.
~Abc
Sedan 2.8 quattro 174KM 128kW
Uwielbiam to auto, koszty paliwa przy instalacji LPG - śmieszne jak na tę moc. A nie da się powoli jeździć, ruszasz normalnie, lekko wciskasz gaz a i tak jesteś pierwszy ze świateł ;) Napraw trochę było, ale niegroźne. Cieknący zbiorniczek, dmuchawa klimy, pęknięty zacisk itp. typowe usterki jak w każdym aucie. Części taniutkie.