Lista ocen Audi A4 B5 Sedan (274) - Ergonomia

Na liście zabraknie 639 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeśli chodzi o relacje człowiek - samochód, to także nie mam zastrzeżeń. Samochód bardzo szybko przyzwyczaja nas do siebie i pozwala się wyczuć. Wszystkie detale są dokładnie wykończone nie rażą oczu. Miałem drobne problemy z odklejająca się tapicerka, jednakże wystarczyła odrobina kleju i po kłopocie. Niezwykła trwałość poszczególnych elementów sprawia, że czujemy się jakbyśmy wsiadali do nowego samochodu, mimo iż jest on już zaawansowanym...
~Blitz SR
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wykonanie wprost idealne. Samochód ma prawie 16lat ale deska rozdzielcza, tunel, boczki drzwi w stanie idealnym! nie łatwo się rysuje, trudno o pęknięcie, i przy regularnym dbaniu i stosowaniu kosmetyków nawet kilkunastoletnie plastiki wyglądają jak nowe (trzeba dodać że są one dobrej jakości). Nic nie skrzypi, trochę gorzej z materiałowymi wstawkami w tapicerce- potrafią się mocno wytrzeć, a regularna wada- przeciera się lewy bok oparcia...
~Rodger16
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Tutaj jak w większości niemieckich samochodów najwyższa ocena. Wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna, choć włączanie świateł dźwigienką pod kierunkowskazami to średnio udany pomysł. Brakuje trochę szybkodostępnego miejsca na telefon choć schowków nie brakuje pod kierownicą w drzwiach, w podłokietniku pod nawiewami itp. ale zamiast popielniczki mogła by być szybko dostępna półka
~Rzyczliwy
Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
siedzenia powyzej przecietnej, duzo lepiej niz u wiekszosci konkurencji, jednak mercedes robi to lepiej. Przyciski wzorowo, z wyjatkiem tempomatu, integracja z kierunkowskazem to powazny blad. Nawigacja to juz zabytek, wiec sterowanie nia nie podlega ocenie (pokretelka, wolny procesor itd.), mimo to wygodniej niz z tomtomem bo jest zintegrowana z komputerem pokladowym.
~Paweł
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu nie ma się do czego prawie przyczepić. wszystko jest tam gdzie powinno być. Jedyna wada moim zdaniem to układ włączników \" kierunkowskaz\" jest za nisko i za bardzo oddalony od kierownicy - trzeba opuszczać rękę żeby go złapać. Włącznik świateł jest bliżej i gdyby w tym miejscu i wyżej nieco był kierunkowskaz to by było idealnie. Włącznik wycieraczek jest tak samo za nisko.
~Schreder
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
W aucie po prostu się leży co w trasie jest czymś niesamowitym. Podłokietnik co prawda nie jest wysuwany przód-tył ale znalezienie idealnej pozycji za kierownicą nie jest problemem. Auto jest mega wygodne, a cupholdery w tunelu też zdają egzamin. Schowków jest troche mało ale to dosyć stare auto więc nie ma do czego się tutaj przyczepić.
~Al
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Nie mam uwag. Warto dodać, że przy przebiegu 330tyś siedzenie kierowcy nie jest wytarte, dziurawe czy porwane! Wymieniłem tylko kierownice, czeka mnie zmiana gałki zmiany biegów (wycierają się), natomiast materiały są w bdb stanie. Jeśli się dba, to autko wygląda wyjątkowo dobrze nawet po tych 13 latach!
~gesman@tlen.pl
Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki, intuicyjna obsługa. Mimo swego wieku aukto ma stylowe wnętrze i bardzo ładne malinkowe podświetlenie, bardzo ładnie się to wszystko komponuje. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach Dobre nagłośnienie (fabryczne) ale bose byłoby lepsze :)
~WRONTONIE@O2.PL
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
WSZYSTKO NA MIEJSCU NAWET JAK MI SIĘ CIĘGNO OD PRZEŁĄCZANIA "CIEPŁO -ZIMNO " NAWIEWU MOGE SIĘGNĄC RĘKĄ W CZASIE JAZDY PO NOGI PASARZERA Z BOKU I SOBIE USTAWIĆ RODZAJ NAWIEWU ;-))) , I JAK SIĘ SZYBY OTWIERAJĄ W CZASIE JAZDY TO MOŻNA SIĘGNĄĆ DO TYŁU Z OBU STRON PODOMYKAĆ (MÓWIĘ TU Z MIEJSCA KIEROWCY)
~Piotras
Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Wszystko rozmieszczone intuicyjnie. Nie potrafię jednak znaleźć idealnej pozycji za kierownicą. Usytuowanie pedału gazu zbyt blisko kierowcy w stosunku do pedału sprzęgła sprawia, że przy dłuższej trasie prawa noga zaczyna się męczyć. Rozwiązaniem może okazać się tempomat.
Audi A4 B5 Sedan