Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 (84) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gewindfahrwerk
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wyświetlacz klimatronika gaśnie,sterownik klimy psuje się.Trzeba poprawiać luty na taśmie.Wyświetlacz również potrafi przepalać się miejscami.Ogólnie bardzo awaryjna konstrukcja klimatronika z tamtych lat.Przy ogrzewaniu na gorące powietrze można dołączyć sprężarkę klimy wciskając przycisk obiegu zamkniętego w samochodzie a takie ustawienie jest bez sensu.Nie powinno być takiej możliwości żeby włączać sprężarkę przy wysokiej temperaturze nawiewu.
~Hubert
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
daje 5 ze wzgledu na klimatronic mimo ze jest jedno-strefowy ale kazda klima typu (teraz montowanych oszczednosciowo) pol-automatycznych nie ma startu nawet w prosto z salonu wyprowadzonych samochodach. REWELACJA Minus z drugiej strony za nagrzewnice w zimie troche trzeba poczekac zeby bylo cieplo i przyjemnie ale pomaga plukanie nagrzewnicy i wszystko wraca do normy.
~bmat@o2.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wentylacja ok ale do ogrzewania mógłbym się czepiac że trochę za niska temperatura silnika i tym samym ogrzewania -ale szczerze mówiąc to przy 15 st mrozie nie marzłem w samochodzie.Niższego zakresu temperatur nire miałem okazji sprawdzić.No i ostatnio moi koledzy stwierdzili że chyba mój termostat nie dogrzewa silnika -więc musze to sprawdzić.
~Al
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Klimatronik przeczyszczony i nabity, po wyłączeniu klimy czuć charakterystyczny zapach. W mojej opinii tego być nie powinno. Mimo to, szyby odparowuje dość szybko, przy minus 15 i nocy na dworze wnętrze zaczyna grzać po przejechaniu co najmniej 1,5-2km, uważam, ze to norma. Fontanny nie ma, po prostu \"dobrze\".
~deimian2
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Co tu dużo pisać, latem przy 30 stopniach po 2 min w aucie robi się przyjemnie chłodno, a zimą przy -10 po przejechaniu 2-3km wieje ciepłem. Co do parowania szyb nie ma ma większych problemów, jedynie przy jeździe w 5 osób przy dość obfitym deszczy szyby parowały - ale chyba to standard w każdym aucie.
~mac1981
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wentylacja - kabina lubi czasem parować trochę za bardzo i żeby to zniwelować trzeba dość mocno ustawić wentylację, a wtedy ona hałasuje (alternatywą jest klimatyzacja, ale przy silniku 1.6 auto traci za dużo mocy). Z ogrzewaniem nie ma problemu - wymieniłem nagrzewnicę i z efektu jestem bardzo zadowolony.
~Plompek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Niestety o klimatyzacji sie nie wypowiem bo nie mam w tym aucie ;) a bardzo by sie przydała w lato bo jeszcze mam czarny samochód to jest jak w piekarniku czasami :P ale ogrzewanie jest bardzo zadowalające,szybko sie nagrzewa,tylnia i inne szyby szybko odparowywują więc z tego jestem zadowolony :)
~A4-klub.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wydajność klimatronika może zawstydzić wiele układów stosowanych w limuzynach klasy premium, automatyczne ustawianie temperatury działa bez zarzutu, nie ma potrzeby ciągłego manipulowania ustawieniami, jest możliwość wyłączenia klimy/ogrzemania (to drugie przydatne przy krótkich trasach po mieście).
~Adam
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Miałem problem z klimą i nawiewami. Z początku klima zamiast chłodzić, to grzała na maksa, więc przez długi czas jej nie używałem. Po jakimś roku przeszła ta usterka i wtedy ładnie klima chłodziła. Zimą późno ogrzewało auto, ale jak już grzało, to cieplutko było.
~Reks1o
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Audi z aluminiowym silnikiem AHL rozgrzewa się już po przejechaniu 2-3 km, w lecie sprawna klimatyzacja skutecznie chłodzi wnętrze, a system odparowywania szyby przedniej radzi sobie z parą w kilka - kilkanaście sekund.
Audi A4 B5 Sedan