Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 (73) - Silnik

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
2,0
~JaUwielbiamJa
Audi A4 B5
Silnik 125km, a ja nie czuje tej mocy w ogóle, powyżej 4tyś głośny, niby na 2biegu złapie się te 100km/h ale czujesz ze silnik zaraz się rozsypie. Nie podoba mi się kultura pracy tego silnika i to nie tylko u mnie byłem na zlocie audi i nikt nie chwalił tego 1.8... często falują w nim obroty ale po wyczyszczeniu przepustnicy wszystko wraca do normy, często padają czujniki od oleju. Jedyna zaleta, że jest elastyczny można jechać na wysokim...
Audi A4 B5
Powiem (znaczy napisze) tak: Silnik jako silnik jest jak najbardziej OK. Kultura pracy? Raz prawie udało mi się zapalić pracujący silnik :-) Elastyczność. No jak wcisnę pedał przyśpieszenia, wskazówka podnosi się (troszkę szybciej aniżeli wskazówka od paliwa :) ). Nie jest to silnik optymalny jeśli ktoś chce wrażeń i łamaczy karków ;-) To sprawnego przemieszczania wystarczy.
~seb-k
Audi A4 B5
Dźwięk z silnika całkiem przyjemny. Pracuje całkiem cicho a co więcej w późniejszych wersjach była dodatkowo wyciszana komora silnika. Wydech seryjny mógłby wydawać mniej metaliczny dźwięk. Jeśli chodzi o elastyczność, doskonale sprawuje się we wszystkich warunkach i stąd moja ocena.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
9,0
11,6
~Pasti
Audi A4 B5
125 km jak na dosyć duży samochód to może trochę mało, ale naprawdę daje radę. Zależy jak kto jeździ ale 10 sek. do setki to przyzwoity wynik, choć wyścigówka to nie jest. Można dynamicznie wyprzedzić bez większych problemów. Elastyczny przy 200 tys. bez kłopotów.
~Kaziu_Wichura
Audi A4 B5
silnik swoimi osiągami zdecydowanie nie zachwyca, żeby jakoś funkcjonował trzeba go wysoko kręcić. To zwykłej jazdy po mieście wystarczy. Drugi raz bym nie kupił auta z tym silnikiem, w grę tylko wchodziłaby wersja 1.8T
~Jacek S.
Audi A4 B5
Silnik, chociaż bez turbiny, jest bardzo fajny, ładnie wkręca się na obroty i generalnie nie mam problemów z wyprzedzaniem. Jednak jadąc z pełną obsadą silnik nie jest juz tak elastyczny i efektywny.
~Mad_MAX
Audi A4 B5
Dla mnie po prostu rewelka, silnik mimo swojej pokaznej mocy jest bardzo cichy, no chyba ze ktos ma tlumik i mu zakloca cicha prace :)). Elastycznosc na najwyzszym poziomie, bardzo ladnie sie wkreca w obroty.
~QBEEEEEE
Audi A4 B5
Do tej klasy auta poejmnosc 1800 w zupełności mi wystarcza. Nie mam ciężkiej nogi i pomimo klimy auto nadal ma czym wyprzedzać (często pokonuje trase Warszawa Lublin).
~kojot123
Audi A4 B5
silnik 1.8 20V jest bardzo dynamiczny i niezniszczalny. Świetnie pracuje na lpg sekwencyjnym mimo skomplikowanej glowicy z 5 zaworami na cylinder
~bastek23
Audi A4 B5
Rozpisywanie się nad tym silnikiem chyba nie ma najmniejszego sensu. Auto ma 15 lat a kulturą pracy dorównuje nadal współczesnym jednostkom.
Audi A4 B5 Sedan