Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 (77) - Silnik

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JaUwielbiamJa
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik 125km, a ja nie czuje tej mocy w ogóle, powyżej 4tyś głośny, niby na 2biegu złapie się te 100km/h ale czujesz ze silnik zaraz się rozsypie. Nie podoba mi się kultura pracy tego silnika i to nie tylko u mnie byłem na zlocie audi i nikt nie chwalił tego 1.8... często falują w nim obroty ale po wyczyszczeniu przepustnicy wszystko wraca do normy, często padają czujniki od oleju. Jedyna zaleta, że jest elastyczny można jechać na wysokim...
~DmK
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
1.8 20v ADR - Silnik nie jest zły, ale do rewelacyjnych nie należy, moc 125 km, tak naprawdę masa samochodu jest dość duża i moc jest mało wystarczająca, nie można się bać wyprzedzać bo zdrowy silnik daję radę, spokojnie można wyprzedzić bez piłowania silnika. Jednak po dłuższym użytkowaniu chciałoby się mieć więcej mocy, silnik 1.8 20v jest nie podatny na modyfikacje co boli.
~slawomir_84@wp.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Powiem (znaczy napisze) tak: Silnik jako silnik jest jak najbardziej OK. Kultura pracy? Raz prawie udało mi się zapalić pracujący silnik :-) Elastyczność. No jak wcisnę pedał przyśpieszenia, wskazówka podnosi się (troszkę szybciej aniżeli wskazówka od paliwa :) ). Nie jest to silnik optymalny jeśli ktoś chce wrażeń i łamaczy karków ;-) To sprawnego przemieszczania wystarczy.
~Mario
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik idealny spalanie gazu to.max 8 litrów jak ktoś dusi 130 to wiadomo że wezmie.Silnik nie dla idlotów mechaników mimo.prostej konstrukcji wymienilem przewody cewke, przepustnice okazało się że były dobre dziurka w plastyku od dolotu brał falszywe.Silnik debiloodporny poprostu gorąca polecam 450 000 ma gazie
~seb-k
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Dźwięk z silnika całkiem przyjemny. Pracuje całkiem cicho a co więcej w późniejszych wersjach była dodatkowo wyciszana komora silnika. Wydech seryjny mógłby wydawać mniej metaliczny dźwięk. Jeśli chodzi o elastyczność, doskonale sprawuje się we wszystkich warunkach i stąd moja ocena.
~Pasti
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
125 km jak na dosyć duży samochód to może trochę mało, ale naprawdę daje radę. Zależy jak kto jeździ ale 10 sek. do setki to przyzwoity wynik, choć wyścigówka to nie jest. Można dynamicznie wyprzedzić bez większych problemów. Elastyczny przy 200 tys. bez kłopotów.
~Kaziu_Wichura
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
silnik swoimi osiągami zdecydowanie nie zachwyca, żeby jakoś funkcjonował trzeba go wysoko kręcić. To zwykłej jazdy po mieście wystarczy. Drugi raz bym nie kupił auta z tym silnikiem, w grę tylko wchodziłaby wersja 1.8T
~Jacek S.
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik, chociaż bez turbiny, jest bardzo fajny, ładnie wkręca się na obroty i generalnie nie mam problemów z wyprzedzaniem. Jednak jadąc z pełną obsadą silnik nie jest juz tak elastyczny i efektywny.
~Mad_MAX
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Dla mnie po prostu rewelka, silnik mimo swojej pokaznej mocy jest bardzo cichy, no chyba ze ktos ma tlumik i mu zakloca cicha prace :)). Elastycznosc na najwyzszym poziomie, bardzo ladnie sie wkreca w obroty.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
11,6
~QBEEEEEE
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Do tej klasy auta poejmnosc 1800 w zupełności mi wystarcza. Nie mam ciężkiej nogi i pomimo klimy auto nadal ma czym wyprzedzać (często pokonuje trase Warszawa Lublin).
Audi A4 B5 Sedan