Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 (69) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jedna z rzeczy która mnie najbardziej zabolała... Posiadałem automat, który z biegiem czasu coraz bardziej dawał się we znaki. Po odpaleniu na zimnym silniku, musiałem czekać ok 10 minut na włączonym biegu aż samochód ruszy, ponadto wchodząc z 1 na 2 strasznie szarpał. Rzekomo winowajcą był jakiś zawór elektromagnetyczny w skrzyni, którego naprawa kosztuje ok 3000 zł!!! Udało mi się znaleźć skrzynię z 2002 roku, koszt około 1500 zł. I...
~janko
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Rozsypał się synchronizator 5'tego biegu. Ale niczego innego nie uszkodził(spadł na dno skrzyni) czemu się mechanik dość dziwił. Od tamtej pory nie udało się jej ustawić jak należy. Była w naprawie łącznie 3 razy i dalej nie chodzi jak powinna - ale tragedii nie ma - w tej chwili ja już tego nie zauważam(nie da się bardzo szybko zmieniać biegów - trzeba powoli)
~tomek75
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
tu miałem trochę przygód bo wymieniałem skrzynie 6 razy ale to tylko z własnej niewiedzy,moje koło zamachowe było sztywne,a większość modeli wyszła na dwu masie,skrzynie które kupowałem były pod dwu masę i dlatego się szybko rozsypywały po dochodzeniu od nitki do kłębka,wymieniłem koło na dwu masowe bo po prostu łatwiej było o skrzynię pod takie koło i problemy się skończyły
~KALIBER GTS
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Podniesienie momentu obrotowego dało super efekt,rwał z pod świateł i bez szarpnięć zmieniał biegi.Bez kontroli trakcji zimą- mega,w razie poślizgu przy ruszaniu przełączył bieg i już bez problemu przyśpiszał.Super do holowania czy do przyczepy.Należy dbać o olej.
~vp-tdi
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
gdyby nie padające synchro ( norma w tych modelach ) to skrzynia super ,ale słychać juz je w autach z przebiegiem nawet 140tys km od nowosci wiem bo kilka mialem takich modeli i w kazdym coś w skrzyni gruchotało .wersje 110km afn nie miały tej wady skrzyni.
~el-matador
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Skrzynia tez doskonała biegi wchodzą płynnie i bezproblemowo,ostatnio sprawdzałem olej w skrzyni i wygląda jakby był wczoraj nalany:)narazie oki oby tak dalej bo nie chciałbym skrzyni kupować:):)
~ktm
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
skrzynia tez byla by doskonala gdyby mi nie dawal w kosc pewien drobiazg jak odpalam rano samochod i chce wloczyc wsteczny to nie moge wiec poruszam troche biegami i po 5 sekundach dziala bez zarzutu
~ZimnyMCZ
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Precyzyjna, nie za długi skok, można doczepić się nieco do zestopniowania - na 5 biegu 100km/h przy 2 tys, a 120km/h przy 2,5tys obrotów byłoby rozwiązaniem idealnym.
~darek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Biegi wchodzą lekko i przyjemnie. Skrzynia manualna w połączeniu z tym silnikiem gwarantuje bezproblemowe użytkowanie auta. Ze skrzynią nie ma żadnych problemów.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
6,7
~Chrzanek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam automat 4 biegowy i jaka narazie nie narzekam. Czeka mnie wymiana oleju. Jak na starszego typu automat troche głupieje przy redukowaniu biegów. Narazie brak awari.
Audi A4 B5 Sedan