Lista ocen Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
JA MAM AUTOMAT 7 BIEGOWY! Auto sprawdzone, jest to skrzynia na 7 lamelach- podobno pewniejsza! Chodzi tutaj o wysoki moment obrotowy, który ta skrzynia musi przenieść na koła! Więcej lamel to mniejsze obciążenie! Ja zrobiłem 10 tysięcy i nie sprawia problemów! A jazda no bajka, zero szarpnięć. Chcesz wyprzedzić- gaz do dechy i pędzi jak szalony, tylko widać na obrotomierzu wzrost obrotów. BARDZO ISTOTNE JEST BY ZMIENIAĆ OLEJ CO OKOŁO 60...
~k.sobolak@wp.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Słyszałem opinie, że skrzynia jest awaryjna jednak ja nie miałem z nią żadnych problemów. Pilnuje regularnej wymiany oleju (chyba ok 300/400 zł co 60.000 km. Do bezstopniowej skrzyni trzeba się przyzwyczaić (wskazówka prędkościomierza wciąż wędruje w górę) ale jest bardzo komfortowa - żadnych szarpnięć. Tryb S daje więcej frajdy - szybsza reakcja na gaz, wyższe obroty.
~były fanatyk Audi
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
I tu znowu to samo złe opinie o Multitronicu, ja nie mailem żadnego problemu pieknie plynnie zmieniała biegi, olej wymieniany regularnie co 60 tys i nie było problemów żadnych. myślę ze tu znowu ma znaczenie przebieg i to jak sie dbało o wymiane oleju! Natomiast moja obserwacja jest taka ze Multitronic nie lubi glaskania i zawahań na pedale gazu!
~jezioranin
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
multitronic wiadomo jest duzo opini ze awaryjne a mi sie wydaje poprostu trzeba ta skrzynią umieć jedzic to nie jest skrzynia dla napinaczy i do wyscigow a do normalnej jazdy i trzeba wymieniac olej co 50 tys.km u mnie pryz 220 tys.km smiga super
~zico54
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Bardzo precyzyjna ,porownujac np do mazda 6 czy ford mondeo to niebo. Szescio biegowa skrzynia biegow sprawdza sie bardzo na dlugich trasach ,na 6 biegu przy predkosciach rzedu 110-160 z 4 pasazerow i bagazem udalo sie spalic 4.6 litra ropy na 100 km.
~Andrzej
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Szału nie ma auto czasami poprawnie zmienia biegi a w większości uczy się (niby to super sprawa ) mnie irytuje nigdy nie wiadomo czego się spodziewać i coraz głośniej słychać koło dwumasowe raz już wymieniane
~Użytkownik Audi
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Multitronic 7 biegowy. Skrzynia sprawuje się idealnie, biegi zmienia niewyczuwalnie. Całkowicie bezawaryjna i bezproblemowa w obsłudze.
~saintos
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
bardzo prezcyjna. czasem lekkie problemy z wrzuceniem jedynki i wstecznego na zimnym silniku przy temp ponizej 0°. po zapaleniu silnika objaw mija
~dej_dej
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Skrzynia "szóstka" poprawia znacząco komfort jazdy i pozwala zostawić parę groszy w kieszeni przy tankowaniu.
~Audi a4 2.0 TDI
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Prefect-multi jest może kosztowny w utrzymaniu ale te wrazenia,jakby się jechało na jednym biegu i do tego oszczędza silnik.
Audi A4 B7 Avant