Lista ocen Audi A8 D2 Sedan (94) - Silnik

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Corvax178
Sedan 4.2 300KM 221kW
Ludzie wsiadaja i mówią: po 300km można by się spodziewać więcej. Ale to jest pięcio metrowy krążownik nie jest wolem w nim POPROSTU nie czuć prędkości i można się na tym przejechać. Dźwięk poezja zwłaszcza jak jadę tunelem niedaleko KOLN wyłączam radio i uchylam szyby:-) przez 100tys kilometrów wymieniłem tylko rozrząd filtry oleje no i świece zapłonowe 2 razy zero wyciek ów mimo takiego przebiegu.
~ajaxdg
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Silnik, niewysilony 4.2 300 KM :) pięknie pracuje, mruczy jak bestia leniwie budząca się ze snu. Jeśli poprzednik dbał o auto to motor ten jest niezniszczalny! Jedyna wada lubi brać olej, w zależności od stylu jazdy. 100-400 ml / 1000km może być normą. Lubi cieknąć spod pokryw zaworowych, uszczelnień przy rozrządzie - trzeba na to zwracać uwagę.
~Artur.C.CLARK
Sedan 4.2 300KM 221kW
Silnik 4.2 jest wspaniały. Troszkę pali ale coś za coś. Przyspiesza równo od 0 do 250. Przy zakupie musicie sprawdzić czy za dużo oleju nie bierze ponieważ te silniki lubią przepalać troszkę. Myślę że norma to ok 0.5 l na 1000 km. V 8 brzmi wspaniale i daje dużo radochy. Spalanie jest w normie jak na takie auto tj srednio 17 l LPG.
~karwafak
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Rewelacja, co tu mówić, dźwięk V8 po prostu powala na kolana, pomimo nagłośnienia BOSE jeździsz bez muzyki, ten silnik służy jako ukojenie uszu. Moc zadowalająca i zużycie paliwa jak na taką bestie to wynik dobry, powiem że nawet bardzo dobry. średnio 13 l/100 LPG, oczywiście rozsądna jazda, nie dla wariata.
~ krisvw@o2.pl
Sedan 4.2 300KM 221kW
kultura pracy zalezy od stopnia zadbania ;) jezeli sprawne sa wszystkie rolki prowadzace osprzet, wiskoza wentylatora to do 4 tys RPM tysiecy nic nie slychac wewnatrz a powyzej tylko przyjemny swist ;) elastycznosc doskonala, 55km/h na czwartym biegu przy 1tys RPM, na 3cim biegu ponad 207km/h ;) ja nie mam zastrzezen
~tylko audi
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
Dla mnie najlepszy diesel ,chodzi jak najlepsza benzyna ,V8 TDI Audi.Jeżdziłem innymi niemcami ale dopiero ten silnik od Audi pokazał że można jezdzić dieslem jak sportowym autem.Mój ma 265KM.i na światłach jeszcze nikt mnie nie wyprzedził-7,2 do 100km/h.Mam wrażenie że inni mają w swoich autach silniczki od kosiarek.
~Karol, DailyB4&D2
Sedan 2.8 30V 193KM 142kW
Niby silnik taki sam jak w c5 jednak sporo rzeczy inne i dostępne tylko w aso, np poduszki silnika 900/szt. Uciążliwe są natomiast wycieki oleju, maksymalnie za jednym razem do zrobienia miałem wycieki aż w 7 różnych miejscach, gdzie 20tys km wcześniej zrobiłem w innych 4 miejscach...
~JaroKat76
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Silnik to poezja, bardzo mocny. Niezawodna konstrukcja świetnie znosząca LPG, wręcz za cicha, nie słychać jej w trakcie jazdy. Chyba nie ma słabych stron. Duży moment obrotowy powoduje iż w trybie jazdy miejskiej z prędkością ok 70 km/h silnik utrzymuje 1200 obr.
~pulpit87
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
ACK 193 konie, najsłabszy motor w D2 w wersji benzynowej, ale dla mnie jest na serio ok. Jeździłem ostatnio liftem d2 3.7 260 koni i nie było wielkiej przepaści między nimi, wiadomo V8, a aucie premium zawsze bedzie bardziej pożądane, ale i V6 jest fajnie ;)

Usterki Audi A8 D2

Audi A8 D2 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Ma wystarczającą moc, "akceptowalne" zużycie paliwa (znacznie niższe niż wersja 299KM sprzed liftingu) i fajnie brzmi. Dobrze znosi instalacje LPG, choć ja w swoim egzemplarzu zdecydowałem się z niej zrezygnować i przywrócić auto do stanu oryginalnego.
Audi A8 D2 Sedan