Lista ocen Audi A8 D2 Sedan (90) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PG808
Sedan 4.2 300KM 221kW
Na codzien skrzynia dziala bardzo dobrze,plynie,cicho po prostu rewelacyjnnie. Trochę gorzej podczas szybkiej,dynamicznej jazdy. Lepiej korzystać z opcji sekwencyjnej bo za duzo czasu traci na niepotrzebne redukcje o 3 a nawet o 4 biegi w dół.
~Konrad
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Skrzynia biegów przy lekkim naciśnięciu gazu zmienia biegi juz przy 2tys a auto z lekkością zaczyna nabierać prędkości. Przy 90km/h na piątym biegu mamy zaledwie 1.5tys obrotów a spod maski słyszymy jedynie delikatny pomruk V8
~Łukasz D.
Sedan 3.7 230KM 169kW
Niestety nie jest to super skrzynia, trochę szarpliwa porównując do nowych modeli ale nauczyłem się nią posługiwać i nie jest źle ten element ze względu na całokształt poprostu zaakceptowałem po 99 roku niby zostały mocno poprawione.
~trippleX
Sedan 3.7 quattro 230KM 169kW
skrzynia - praktycznie nie czuć zmiany przełożeń, a jedyną denerwującą sprawą jest ciągłe dążenie skrzyni do jak najniższej prędkości obrotowej i trzeba pamiętać o częstej wymianie nie taniego niestety oleju i filtra
~Michał
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
Skrzynia płynnie zmienia biegi. Nie czuć szarpnięć, wszystko odbywa się płynnie. Olej wymieniam zawsze po kupnie a potem co 5lat bądź co 60tys km i odpukać z żadnym autem jeszcze nie było problemu.
~dj_tygrys
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Skrzynia jest ok, z moją było troszkę kłopotów bo był lekki wyciek, koszt naprawy wraz ze zmianą oleju 1100 zł i temat odszedł bezpowrotnie, po naprawie zauważalnie lepiej zaczęła działać.
~benchi@o2.pl
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Tiptronic nawet przy tym przebiegu pracuje miękko i szybko reaguje. Używanie sekwencyjnej zmiany biegów polecam tylko osobom z ADHD. Najlepszy automat jakim jeździłem, a było tego trochę.
~giecex
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
czasami mnie złości bo jak się wciśnie gaz do dechy to nie mamy wpływy na zmianę biegów :( a ja bym sam zmienił bieg przy 4tyś obrotów a tak sam komputer przeciąga do prawie 4,3tyś
~Aleksander
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
tu to jest po prostu REWELACJA - automat który zmienia biegi niezauważalnie - po raz pierwszy wogóle nie używam tiptronica oraz zmiany w kierownicy - nie umiem tak dobrze zmieniać jak ten automat ;( ;)
Dziennik kosztów dla Audi A8 D2 Sedan
6,3
15,7
~danielgsm
Sedan 3.7 quattro 230KM 169kW
Wiadomo że o automat trzeba dbać i czasami trzeba sprawdzić olej.Na automacie do sportowej jazdy mało się nadaje,ale po przełączeniu na tip tronic można się pobawić autem:)
Audi A8 D2 Sedan