Lista ocen Audi A8 D2 Sedan (90) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pulpit87
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Manual w A8. Pąłączenie niby średnie, ale jeśli ktoś nie potrzebuje gonić, elastyczność V-ki daje mu możliwość w miarę dynamicznego przyśpieszania z niższych obrotów bez konieczności "redukcji". Ja dostrzegam problem powolności tej skrzyni, niby to manual, ale szybsze przepięcie miedzy 1, a 2 jest dość irytujące. Ale to raczej problem marki nie modelu, przynajmniej w tamtych latach produkcji.
~karwafak
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Tu jest pies pogrzebany, to jest najsłabszy element tego auta, ale przy normalnej eksploatacji i systematycznej wymianie oleju można nie mieć problemów. Unikać ostrego startowania, czyli gaz w podłogę spod świateł, można w ten sposób zgubić wsteczny, poza tym praca płynna, trochę za długo myśli ale w końcu to nie jest ferrari. Zawsze mamy tiptronic.
~Piotrek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Fajnie się jeździło przez rok. Moje obawy się potwierdziły i walnął konwerter w skrzyni. Pojechałem do znajomego mechanika który podjął się naprawy, nie dał rady. Jeśli komuś coś się popsuje to jedźcie tylko do kogoś kto robi automaty. Pierwszy majster kasę wziął sporą i bez efektu. Drugi okazal się kompetentny.
~psnioch@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Super przełożenia, nic sie nie zepsuło . 6 bieg od 80-90 do końca :)) Trzeba UMIEĆ ZMIENIAĆ BIEGI !! Bo jak czytam opinię niektórych ludzi ze padła im skrzynia i sprzęgło TO ŚWIADCZY TYLKO O ZUPEŁNYM BRAKU UMIEJĘTNOŚCI ZMIANY BIEGÓW I RUSZANIA SAMOCHODEM !!!!! Zresztą każdy starszy kierowca przyzna mi rację.
~d.radzio@wp.pl
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
szkoda że tylko 4 biegi, na trójce jedzie powyżej 200 kmh! , zmiana biegów idealna, żadnych szarpnięć, nie ma osoby która podczas jazdy zgadnie na jaki biegu się jedzie nie wiadomo zbyt gładko i niezauważalnie wchodzą. Tiptronik moim zdaniem jest zbędny i nie będzie się z niego kożystać, chyba że na pokaz. Super
~jaano
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Jak dla mnie bajka, pierwszy raz mam automata, jedynie trzeba sie przyzwyczaic i wyczuc - troche inna technika jazdy, ale mozna to zrobic juz na 1szej jezdzie, zmienia biegi gladko - prawie nie czuc, do tego tiptronic - mozna sie samemu bawic (jak sie nudzi) albo pomagac w hamowaniu silnikiem (i oszczedzaniu paliwka;))
~JAGIEL
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
najlepsza skrzynia jaka mialem jestem zwolennikiem skrzyn manualnych ale jak kupilem a8 to zmienilem zdanie chopciaz do teraz wole sam wajchowac;) skrzynia bezawarujna zero odczucia przy zmianie przelozen tiptronic wyciaga z tego auta wiecej niz dane technicze...wierzcie mi na slowo
~WiktorPe
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Tradycyjny hydrokinetyk z możliwością ręcznej zmiany biegów góra-dół. Nie mam zastrzeżeń. Niby nowoczesne dwusprzęgłówki dużo szybciej zmieniają biegi ale nic nie zastąpi bezawaryjności takiej klasycznej skrzyni. Płynna zmiana biegów bez szarpnięć więc jak dla mnie świetna.
~toom_ek@poczta.fm
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
jak na razie bez problemów , jak kupiłem to spr. olej w skrzyni dolałem 100 gram. , biegi chodzą gładko i bez szarpnięć, redukuje z sekundowym opóżnieniem trzeba sie przyzwyczaić , ale wgniata potężnie ,przy wysokich obrotach nie czuć zmiany biegów widać tylko po obrotomierzu.

Usterki Audi A8 D2

Audi A8 D2 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zawiodłem się na Audi
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
2 samochody 97r.benzyna- mam od nowości-serwisowany i 02r. -Turbo diesel. W obu przypadkach psuje się skrzynia biegów. Płacę wielkie sumy na nowe,bo coś się tam im nie kwalifikuje... Bzdury!!!W takiej marce, za takie pieniądze, nie powinno to mieć miejsca!! SKANDAL
Audi A8 D2 Sedan