Lista ocen BMW Seria 3 E36 Coupe (108) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nomad
Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW
Skrzynia jest sprzęgnięta razem z short shift-erem, rewelacyjna zmiana biegów, niesamowita precyzja oraz wytrzymałość na agresywną jazdę. Biegi wchodzą z miłym oporem, masz pewność, że zawsze jest ten bieg który chcesz. Pomimo dość częstego wykorzystywania tylnego napędu do tego do czego służy skrzynia nie zaczyna się buntować. Przepinki z 1 na 2 i z 2 na 3 z zrywaniem trakcji to dla niej pestka. Przy 283tkm wymieniłem oryginalne sprzęgło...
~Mario
Coupe 318 is 140KM 103kW
Nigdy nie haczy i wchodzi z lekkim oporem. Zestopniowana jest dość krótko, co predysponuje ją do przyspieszania. Do szybkiej autostradowej jazdy przydałby się jeszcze jeden nadbieg bo na piątce przy 100km/h jest już ok 2800rpm. Działa podobnie komfortowo jak w Alfie 156 - biegi można zmieniać z ręką na podłokietniku. Rewelacja. Jedynie w nerwowej sytuacji kilka razy wrzuciłem R zamiast jedynki, ale to bardziej wina moja, niż skrzyni
~Trzeźwo_myślący
Coupe 328 i 193KM 142kW
Jak dla mnie skrzynia działa zbyt \"twardo\" i nie ma to nic wspólnego ze sportowym charakterem samochodu. Pomimo wymiany wszystkich elementów ruchomych (koszt zakupu w serwisie mieści się w 200zł) i wymiany oleju działanie skrzyni nie poprawiło się. Jechałem też kilkoma innymi E36 i jest to samo. Biorąc pod uwagę, że te same skrzynie wkładano do E39 oraz E46, to moja ocena to \"3\".
~krystiandlugi21@op,pl
Coupe 320 i 150KM 110kW
Skrzynia biegów 5 biegowa, jak dotąd nic jej sie nie stało, przez 2 lata posiadania auta, nawet zgrzytnięcia nie usłyszałem, biegi wchodza jak w masełko, przełożenie wyśmienite, nawet na mrozach, sprzęgło łapie u samej góry, w porównaniu do auta kuzyna a jest nim niss ki prinera p11 2.0 z chyba 98r, sprowadzony z niemiec, już sprzęgło poleciało i masa innych usterek.
~Olek
Coupe 325 i 192KM 141kW
Zaskakujące, że BMW potrafi zrobić ręczną skrzynię biegów która mimo przejechania pół miliona kilometrów, 10 właścicieli, ciągłych wyścigów spod świateł, testowania v maxa, latania bokiem potrafi nadal płynnie zmieniać biegi, nie haczyć i być o niebo precyzyjniejsza niż w niejednym nowym aucie innej marki jakim jeździłem.
~Roadrunner(lukas.kempo@wp.pl)
Coupe 328 i 193KM 142kW
Jest dobrze, aczkolwiek nie idealnie. Może wymiana oleju pomoże - jezlie ktos przywiazuje uwage do tego co tu wypisuje to uprzedzam, ze jestem strasznym pedantem jezeli chodzi o samochody i potrafie sie przyczepic do czego tylko sie da wiec moje krytyczne uwagi nie zawsze sa miarodajne.
~Konus0
Coupe 318 is 140KM 103kW
Tu trochę gorzej. Przy szybkiej zmianie biegów 2 i 3 bieg lubi zachrupać. Nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie niemałym przebiegiem, na liczniku jest 300tys a nie wiadomo ile naprawdę :) ostatni model mający czystą mechanikę, bez wszechogarniającej elektroniki.
~szosti
Coupe 320 i 150KM 110kW
Biegi ładnie się wypinają, precyzyjnie. Jedyny mankament to jak na taki samochód (bardziej sportowy) to zbyt długi drążek zmiany biegów (dlatego rozglądam się za przerobieniem na short shift\'era). Oczywiście każdy ma inne upodobania i nie którym taka \"wajcha\" będzie pasować ;)
~Daniel
Coupe 328 i 193KM 142kW
To jest jak dla mnie nie porozumienie w takim samochodzie - po prostu poprawnie działająca skrzynia nie do końca lubiąca sportową zmianę biegów. dla porównania Alfa Romeo 145 czy Fiat Coupe mają o niebo lepszą skrzynie do sportowej jazdy.
~turek737@wp.pl
Coupe 318 is 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o skrzynie to biegi wchodzą pewnie ale trzeba się przyzwyczaić bo skrzynia w mojej ocenie różni się od innych samochodów jak np opel vectra. Bardziej czuje się ,że bieg wskoczył (ciężko to opisać ale jak się ktoś przejedzie to zrozumie).
BMW Seria 3 E36 Coupe