Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan (278) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 425 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mis_Uszatek
Sedan 320 i 150KM 110kW
Ze skrzynią mam bardzo sporadyczne problemy - dotyczą one pierwszego biegu - czasami wskakuje zielone, a ja się z nim muszę męczyć - jednak powtarzam - to taki problem nieco naciągany, aby nie było, że wszystko zawsze i wszędzie super.
~Andrzej ->andrzeyek2@op.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Bez większych zastrzeżeń. Biegi wchodzą precyzyjnie i gładko, jedynie przy szybkiej zmianie z 1 na 2 przy wysokich obrotach, trzeba precyzyjnie wycelować, bo zgrzytnie. Duży plus za zsychronizowany bieg wsteczny, można go wrzucać jadąc nawet 5km/h do przodu
~Krzysztof
Sedan 316 i 102KM 75kW
Nigdy nie mialem problemow z biegami, nawet przy trzydziesto stopniowym mrozie. Wszytkie biegi wchodza lagodnie i bez zarzotow. Tylko zona nazeka, ze troche ciezko wchodzi wstewczny, ale to wina spzrezyna nic wielkiego, dla mnie nie przeszkadza.
~bq, mazurbq@poczta.onet.pl
Sedan 320 i 150KM 110kW
Przełożenia skrzyni biegów są bardzo dobrze zestopniowane. Wszystkie biegi wchodzą lekko i bez zgrzytów. Dziewczyna trochę narzeka na wrzucanie wstecznego, trzeba użyć siły żeby pokonać opór sprężyny, ale wszystkie BMW tak mają. Mi to nie przeszkadza.
~wodnik1981
Sedan 325 td 115KM 85kW
Mimo przebiegu pracuje bardzo dobrze, biegi wchodzą pewnie z minimalnym oporem.Mechanizm zmiany biegów nie wykazuje luzów na drążku.Dobrze zestopniowana. Mimo wieku nie cieknie, żadnych niepokojących odgłosów. Mocna strona pojazdu.
~Krolik_Soho
Sedan 320 i 150KM 110kW
Skrzynia pracuje precyzyjnie, biegi wchodzą lekko. Wymaga jednak dokładnego wrzucania biegów, często lubi pasć synchronizator II biegu. Poza tym jedynka mogłaby być dłuższa, Na 5 biegu spokojnie można jechać od 60 do 230 km/h :))
~whoockash@tlen.pl
Sedan 320 i 150KM 110kW
Mam przebieg 350 000 czasami wyskoczy jedynka. Ogólnie jest bardzo dobra przełóżenia wchodzą gładko z lekkim oporem. Kobietom lekkich trudności nastręcza wstaeczny bieg który wymaga użycia odrobiny siły - drobiazg.
~Marcin szkocja
Sedan 328 i 193KM 142kW
Biegi wchodza bardzo precyzyjnie,sa wystarczajaco dlugie co bardzo ulatwia wybrzedzanie,dzieki elastyce silnika mozemy jechac na 4 biegu prze 1500 obr/min wowczas mozna osiagnac niezly wynik w spalaniu.
~Jimsonweed
Sedan 325 i 192KM 141kW
Jedynka służy właściwie do ruszenia z miejsca, za to na trójce można nieźle zapiszczeć kołami. Skrzynia bardzo elastyczna i nawet na "piątce" przy tej mocy silnika płynnie się rozpędza.
~Marcin
Sedan 316 i 102KM 75kW
Jest ok co prawda lekko synchronizatory daja znac o sobie ale w koncu to 10 lat... No i lekkie problemy z jedynka i wstecznym ale jak autko sie rozgrzeje (moje stoi na dworze) to chodzi jak masełko!
BMW Seria 3 E36 Sedan