Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan (273) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 283 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Sedan 3.0 330d 184KM 135kW
Auto z tył napędem i 184 konnym silnikiem potrafi oderwać się od asfaltu w deszczowy dzień, jednakże kontruje to od razu kontrola trakcji, która naprawdę świetnie się sprawuje i od razu wybija z poślizgu. Na suchym świetnie się trzyma drogi, pokonywanie zakrętów na dużej prędkości nie robi na układzie większego wrażenia.
~Patryk
Sedan 2.0 318i 143KM 105kW
Auto prowadzi się jak po sznurku, pokonywanie zakrętów to sama przyjemność, samochód jest naprawdę skrętny, co do wspomagania kierownicy wydaje mi się, że pracuje ono nieco "ciężej" niż w innych samochodach z tego segmentu, skutek natomiast jest taki, że lepiej czujemy samochód - dla kobiet jednak może być to nieco uciążliwe.
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Z problemem jakim się spotkałem jest prawy wahacz. Dosyć głośne stuki oraz brak zbieżności. Z tego co czytałem problem jest z zamienikami tych części które nie charakteryzują się wytrzymałością i należy użyć oryginalnych które mimo wszystko również nie zapewniają iż za niedługo nie będziemy musieli ich wymienić
~28latek
Sedan 1.8 316 i 116KM 85kW
Tu nie powiem. Rewelacja, przyklejone do jezdni. Precyzyjny układ kierowniczy. Twardawy troche ale to wzgledne bardzo. Z pełna kontrola trakcji DSC ||| jazda w zimie jak w lato kiedy cała reszta przesuwa sie 20km/h spocona i zestresowana. Auto idiotoodporne dla blondynki NIE da sie przy właczonej trakcji postawić bokiem.
~pawelrock@gmail.com
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Tył napęd i wszystko jasne, pięknie chodzi. Jak nie ma się ochoty szaleć to pomaga kontrola trakcji, która robi za kierowcę naprawdę wiele. Za to zimą, jak się ją wyłączy można nieźle poszaleć. Na co dzień auto doskonale trzyma się drogi i zakrętów. Nie odczuwa się wielkiej zmiany i trudności w opanowaniu napędu.
~mysza1231
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Auto małe, zawraca w miejscu. Zawieszenie niezniszczalne. Przez 5 lat użytkowania wymieniłem tylko amortyzatory ( trafiłem w dziurę ). Poza tym nic. Wiem, że trudno w to uwierzyć ale naprawdę szacunek. Nigdy nie miałem auta, które pod tym kontem potrafiło mnie tak pozytywnie zaskoczyć.
~Mateusz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Absolutnie nie mam tu nic do zarzucenia. Fabryczne sportowe ustawienie zawieszenia, prowadzenie obłędne i mimo niskich nastaw nie stanowi problemu na polskich drogach ani nawet na nieutwardzonych nawierzchniach! Świetnie dobrana wysokość. Komfort jak na fabryczne sportowe jest zaskakująco dobry.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E46 Sedan
7,6
10,2
12,0
~payne95
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Każdy zakręt pokonany tym BMW jest radością z jazdy. Prowadzi się świetnie, znakomicie trzyma się drogi, jednak trzeba uważać gdy wchodzi się w zakręt na śliskiej nawierzchni, bo zawsze to tylny napęd. Warto poćwiczyć na placu kontrolowany poślizg, żeby w takim przypadku nie spanikować.
BMW Seria 3 E46 Sedan