Lista ocen BMW Seria 5 E34 (255) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 281 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof Smoliński
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
W moim aucie mam automata i muszę przyznać, że jest na prawdę dobry. Zero szarpnięć, dwa tryby sportowe i komputer dostosowujący przełożenia do stylu jazdy kierowcy. Na prawdę bardzo dobry automat, byłaby piątka gdyby miał tiptronic. Uwaga: ta opinia byłaby skrajnie odwrotna, gdyby skrzynia miała czarny korek wlewu oleju! O co chodzi? O to, że skrzynia z zielonym korkiem wlewu oleju jest dożywotnia i nie trzeba wymieniać w niej oleju....
~Ronaldo
Sedan 540 i V8 286KM 210kW
Ja, jak większość użytkowników e34 540, mam auto z automatem. U mnie skrzynia pracuje bez zarzutu- płynna zmiana, bez szarpania, nawet w trybie sport z wkręcaniem do czerwonego pola skrzynia nie protestuje i ładnie wrzuca poszczególne biegi.Podobno pojawia się w tej skrzyni problem ze wstecznym, ale ja go nie mam. Zresztą uważam, ze prawidłowo użytkowany (tzn. zmiana z Drive na Rear tylko przy pełnym zatrzymaniu i niewymienianie oleju w...
~Grzechotnik
Sedan 520 i 129KM 95kW
Ciągnie najlepiej w zakresie 4-4,5 tys obrotów i to są optymalne obroty przy których należy zmienić bieg. Dla bardziej ekonomicznej i stateczniejszej jazdy biegi można zmieniać już przy 3 tys, choć silnik ma dość mocy by pociągnąć samochód gdy zmianę zrobimy nawet przy 2-2,5 tys obrotów. Do wyprzedzania w warunkach drogowych najlepszy jest bieg trzeci i czwarty, bieg piąty pozostawmy tylko na autostrady albowiem jadąc na piątym biegu z...
~Beny
Sedan 520 i 129KM 95kW
Auto 25 letnie - gdy je kupiłem kilka lat temu skrzynia jeszcze pracowała dobrze chociaż już było ją słychać. Zmiana biegów bardzo płynna i wmiarę szybka. Teraz niestety już gra i czuć zużycie synchronizatorów 1 i 2 biegu. Ważne jest aby DOKŁADNIE sprawdzić jaką masz skrzynię i jaki ma być tam olej - były wersje manualnej które zalewało się ATF\'em. Używaną sprawną skrzynię można znaleźć za 250zł
~Marcin gg 9948857
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
na 2 biegu do 100km/h, na 3 biegu do 150km/h, na 4 około 190km/h - sprawdzałem tylko raz na czwórce więc nie pamiętam :) W swoim aucie przy zimnym silniku czułem opór w trakcie zmiany biegu z 1 na 2, ale jak silnik troszkę sie rozgrzał to wszystko było OK. Pewnie jakaś drobna usterka. Ogólnie to dobra skrzynia biegów, praca lewarka zmany biegów równiez dobra.
~marcinkolnik1
Sedan 525 tds 143KM 105kW
nie najlepiej bardzo dlugo trzyma obroty zamiast zrzucac na nizzszy bieg i z miejsca jak mol mimo ze na obrotom 2800rpm to przy starcie nie czuc tych 143km po ruszeniu juz dobrze ale zeby fajnie jezdzil to caly czas na trybie sport 5 bieg automatu zbyt czesto redukuje na 4 w porownaniu do skrzyni autom merca to zupelna porazka no i zuzycie paliwa idzie w gore bo skrzynia do dupy
~hohowski@poczta.onet.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
mam skrzynię automatyczną pięciobiegową. W mieście chodzi idealnie ale po polskich drogach nie daje się jeździć na piątym biegi przy niewielkim naciśnięciu na gaz redukuje bieg na niższy. Przy dziewiędziesięciu zawsze rozłącza napęd (jest sprawna i tak jest w każdym auciez tej serii) i potem od nowa trzeba rozpędzać auto aby z wielkim trudem wpadła piątka przy jakichś 120 km/h
~Suwak_MAZ
M5 Sedan 3.8 340KM 250kW
Mam egzemplarz z pięciostopniową przekładnią. Nie wiem czy tylko mój egzemplarz jest taki toporny, bardzo trudno jest wrzucić szybką \"dwójkę\", czasami nie chce dwójka wskoczyć, średnia precyzja wybieraka. Ale być może to ból tego konkretnego egzemplarza - 260tys przebiegu, z czego większość z nogą w podłodze, miała prawo się wyeksploatować.
~Piotrek
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Moje autko posiada skrzynie automatyczna wiec duzy komfort w miescie jak i na dlugich dystansach a to bylo moim priorytetem...skrzynia ktora nie wymaga zadnej ingerencji ma jednak pewne minusy ale to ze wzgledu na wiek tzn.nie jest tak dobra jak w nowszych modelach i dziwnie "zrzuca"biegi podczas wyprzedzania ponizej 120km/h pozatym rewelacja
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E34
8,6
13,9
13,9
~Kiedyś WR 73030. Obecnie rower - po taniości :D
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Nie wymieniałem oleju i poprzedni właściciel raczej też nie i mimo tego żadnych problemów. Temeratura oleju nie wpływała na pracę przekładni. Biegi wchodziły pewnie. Wielki plus za synchronizację wstecznego - typowo bawarskie podejście do komfortu kierującego :-). Wymienione dwie poduszki skrzyni - coś ok. 40 pln sztuka, marki nie pamiętam.