Lista ocen BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 24V 150KM 110kW 1989-1995 (49) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrr
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
E34 nie nagrzewa się bardzo szybko, zimą trzeba chwilę pomarznąć w środku. Ważna informacja dla wszystkich użytkowników E34 - od strony kierowcy, zdejmując boczek obok prawej nogi, znajduje się opornik dmuchawy jeżeli jest już stary lub zasyfiony jakimiś liśćmi itp, to może spowodować zwarcie lub też nawet pożar dlatego zalecam każdemu sprawdzić ten element. Ja posiadam akurat model bez opornika w takiej formie, najprawdopodobniej przez...
~Beowulf
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Nawet w upalne lato jest dość wydajne (przy braku klimy), choć na najwyższych obrotach trochę szumi. Zimą doskonałe. Elektroniczna, dwustrefowa kontrola temperatury (zakres 18-28 sto) daje możliwość dobrania sobie takiej temperatury jaką się chce. Silnik nawet przy dużych mrozach (poniżej -10st) osiąga temperaturę pracy po 5-10 minutach jazdy. Ogrzewanie bardzo wydajne - jeszcze przed osiągnięciem temp. pracy silnika można zrobić saunę w...
~czlowiekfinn
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Miałem wersję jeszcze bez wymuszonego obiegu płynu chłodniczego. Niestety wpływa to dość znacznie na ogrzewanie, na wolnych obrotach praktycznie go nie ma. Ale ogólnie wentylacja jest bardzo dobra. Nawet w upalne dni, pomimo czarnego jak smoła lakieru w samochodzie panowała bardzo komfortowa temperatura. W swoim egzemplarzu nie miałem klimatyzacji, za to był fantastyczny (cichy) szyberdach.
~Krzysiaczek19881
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Źle jak nie zatrą się szczotki to połamią się łopatki, jak nie połamią się łopatki to padnie opornica dmuchawy, jak nie to to zablokowane klapki nawiewu. Trzeba pilnować bardzo płynu chłodniczego bo gdy trochę zbraknie to zaraz w zimie w aucie mamy zimę bo wcale nie grzeje. Sprężarka klimatyzacji się zatarła nawet nie będę tego robił bo... po co
~ZYWY-BCE
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Miałem problem od początku, jak nie padły szczotki w dmuchawie to spaliła się opornica dmuchawy. Na krótko nie podłączysz bo wszystko się zaczyna palić. Jak masz klimę w lato to masz szczęście moja nie działa.
~Jacek
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Super wydajna nagrzewnica - nie wszyscy o tym wiedza, ale taki same wydajnosci maja nagrzewnice w busach. Klima 2 strefowa jest wydajna i prawidlowo schladza auto nawet przy temp zewnetrznej 35 C. Polecam to auto.
~ingogdansk
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Wentylacja bardzo wydajna w miarę cicha nawet na najwyższym stopniu ogrzewanie bardzo dobre nawet przy dużych mrozach 3/4 minuty i jest ciepło duży plus dla podgrzewanych foteli (jak ktoś lubi)
~Vegas
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
u mnie brak klimy ale jest szyber więc jest cięzko ale da się wytrzymać, odparowuje szyby w moment, ogrzewanie tylko góra-dół ale i tak jest bardzo ciepło i dość szybko się nagrzewa
~xoxo@plusnet.pl
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Klima, lewo/prawo, tył/przód - za słaby nawiew na przednią szybę, regulacja temperatury, jednak cały układ reaguje na zmianę ustawień z opóźnieniem - musi poustawiać wszystkie klapki i zaworki elektrycznie

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiek O.
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
klima dobrze działa, nawiewów sporo. ogrzewanie też daje radę. przy filtrze kabinowym wydajność dmuchawy mogłaby być lepsza ale jest ok.
BMW Seria 5 E34 Sedan