Lista ocen BMW Seria 5 E39 Sedan (259) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 253 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Automatyk
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
Mam skrzynie w tiptroniku. Po założeniu strumienicy znacznie zwiększyła sie moc i skrzynia stała sie bardziej zrywna. Nie mam do niej żadnych zastrzeżen. do setki 8.5sek.z 10ciu Zaskoczył mnie rozstaw przełożen na poszczególnych biegach max predkość: 1- ~60 2- ~125 3- ~160 4- ~235 5- ~240 i wiecej się chyba nie da, ale jest 4600 na 6000 obrotów ale nie miałem jeszcze gdzie zabardzo wypróbować, jeżdzę oczywiście przepisowo.:) Ciekawy...
~rianadrian1
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
Skrzynia przeciąga biegi próbowałem adaptować ją do mojego sposobu jazdy i jest troszkę lepiej natomiast na zimnym silniku można odnieść wrażenie, że skrzyni po prostu nie chce się zmieniać biegu. Jeśli chodzi o popularne stwierdzenie, że skrzynia muli, morduje moc to z tym się akurat nie zgodzę oczywiście wyposażony w manualną skrzynie samochód będzie w tym przypadku szybszy ale wciąż ten silnik z automatyczną skrzynią jest nadal energiczny...
~bydgoszczanin
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Daję 4 gwiazdki ze względu na sporadyczne haczenie przy dynamicznej zmianie z 1 na 2. Poza tym przy naprawdę dużych mrozach czasem wsteczny nie chce wskoczyć zaraz po odpaleniu ale wtedy wystarczy ponownie wcisnąć sprzęgło i już wszystko gra. Czasem pomaga wymiana oleju w skrzyni lub któryś z wybieraków nie domaga. U mnie ani jedno ani drugie nie pomogło także widocznie ten typ tak ma... Samo zestrojenie skrzyni jest natomiast rewelacyjne.
~Drzeq
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
Posiadam skrzynię manualną, która spisuje się bardzo dobrze. No, może mogłaby mieć szósty bieg, który pomógłby zmniejszyć spalanie przy prędkościach autostradowych. Mankamentem okazuje się nieprecyzyjna skrzynia w starszych egzemplarzach. Radzę dokładnie ją sprawdzić przed zakupem. Dużo użytkowników bardzo sobie chwali te skrzynie, ale z doświadczenia wiem, że w ponad 10-letnich samochodach bywa z tym różnie.
~www.colos21@wp.pl
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
Moje autko wyposażono w manuala co daje super uczucie i przyjemność z jazdy lecz kto miał doczynienia z automatem temu nie polecam skrzyni manualnej (bardzo szybko frajda mija i zaczyna się męka zmiany biegów i wciskania sprzęgła - wiem po sobie) I najważniejsze ten model ma zasłabe sprzęgiełko gumowe między skrzynią a wałem pędynm co ujawnia się pod ciężką nogą kierowcy przy gwałtownym ruszaniu szczegulnie ze zrywami!
~Łukasz
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
Dobra (automat tiptronic) ale trzeba ją wyczuc. Np nie stosowac kick downa bo kręci nie potrzebnie do czerwonego pola obrotu a moc największa jest i tak do 4,5 tys. Wtedy szybicej wrzuci nastepny bieg a tam napewno bedzie moc bo ciągnie od 2 tys ( przy 3 tys jest największe kopnięcie) Na trase lepiej wrzucić tiptronica, wtedy ma sie najlepsze panowanie nad mocą i autem a miasto komforcik ,,D\" :)
~Bartosz
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
U mnie problemem jest skrzynia. Prawdopodobnie przez jezdzenie po miescie poprzedniej wlascicielki wyrobilo sie gniazdo przy 2 i dlatego czasami wydaje dzwieki. Jednak mimo dzwiekow nic przez 3 lata nie robilen. A przejechalem nim juz prawie 80tys km. 4gwiazdki za 4tys przy 140... troche malo ekonomicznie na trasie gdy trzeba podjechac ponad dozwolone predkosci ;)
~Laik
Sedan 4.4 540i 282KM 207kW
5HP24 - skrzynia z poprzedniej epoki. Redukuje w tempie żółwia, 4 bieg od 40kmh do 250kmh. Steptronic nie specjalnie przydatny, bo skrzynia i tak sama zmienia biegi na wyższe jak i redukuje. Niestety zabija moc Vki ta skrzynia - manualna daje dużo więcej frajdy z jazdy. Automatyczna nadaje się na trasę i spokojnej jazdy po mieście.
~tomasz sendecki
Sedan 3.5 535i 235KM 173kW
Niestety, coś kosztem czegoś. Nie jestem fanem automatów, ale chciałem zminimalizować ryzyko zarżniętego silnika. Na półsekwencji radzi sobie w porządku, nie ma też z nią problemów, ale pochłania sporo mocy. Dla kupujących polecam szukać automatu w dobrym stanie, manualni rzadko jeżdżą spokojnie. Wiem, że ja bym wariował ;)
~moteq
Sedan 4.4 540i 282KM 207kW
Moj pierwszy automat i musze powiedziec, ze strasznie zaluje. Do miasta calkiem wygoda sprawa, ale z tym silnkiem chcialoby sie troszke poszalec. Derwujace, ze w trybie manual nie da sie zredukowac o 2 biegi tylko trzeba kazdy bieg z osobna. W trybie D skrzynia dziala bardzo ospale. Z manualem moznaby spalic 2l na 100km mniej.
BMW Seria 5 E39 Sedan