Lista ocen BMW Seria 5 E39 Touring (105) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roger4
Touring 520 i 150KM 110kW
całkiem dobrze sobie radzi, fajna funkcja przy klmatroniku prawy górny przycisk powoduje bardzo szybkie osuszanie przedniej szyby i włączenie grzania lusterek. Nie trzeba klikać na panelu aby zwiększyć intensywność nadmuchu i po wyłączeniu wraca do zaprogramowanego wcześniej. Plus za dwustrefową klime, Plus za możliwość regulacji temp. nawiewu z tyłu. Plus za osobną regulacje temp. nawiewu z górnych kratek. To jest przydatne jak ktoś...
~Gregor
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Rewelacja! Klimatyzacja bardzo wydajna. Ale najbardziej jestem zadowolony z Webasto. Posiadam pełną wersję Thermo Top Z/C z dogrzewaniem silnika i wnętrza. Dogrzewacz silnika włącza się automatycznie podczas gdy temperatura na zewnątrz spadnie do około +5 stopni. A ogrzewanie wnętrza? Cóż, jak kończę nocną zmianę o 6 rano, a jest zima, to ustawiam ogrzewanie na jakieś 15 min. i wchodzę do ciepłego auta z odmrożonymi szybami. Odpalam auto i po...
~prw
Touring 523 i 170KM 125kW
nie wiem czy to problem tzw. \"jeża\" u mnie ale ogrzewanie działa w sposób taki że np. po ustawieniu 25 stopni, przez długi czas jest OK, a za chwilę jak zacznie dawać czadu gorąc to wytrzymać nie idzie, po zmniejszeniu temperatury na około 20 stopni jest przez dłuższy czas dalej leci ukrop i jedynym wyjściem jest wyłączenie ogrzewania i załączenie od nowa znów na wyższą temperaturę bo pozostając na niższej leci zimne powietrze.
~Hubert
Touring 520 i 24V 170KM 125kW
Klimatyzacja dwustrefowa dziala świetnie, szybko chłodzi, a zimą dobrze grzeje. Należy tutaj wspomnieć o typowej dla BMW e39 i e46 usterce, czyli awarii regulatora dmuchawy (popularnego \"jeża\"). Ja w swoim musiałem go wynienić zaraz po zakupie, na szczęście jest to niedroga rzecz a samodzielna wymiana zajmuje 5 minut i wymaga jedynie zręcznych palców oraz gibkich pleców :-)
~e39 520d
Touring 520 d 136KM 100kW
bardzo sprawna dobrze grzeje i niezle chłodzi jest troche problem z dokładnym ustanieniem temperatuty przez pokretło pomiedzy nawiewami poza tym fajna sprawa z automatycznym ustawieniem temperatury w zime puki sie nie nagrzeje nie pusci powietrza bezpośrednio z kratek na desce dopiero jak sie nagrzeje to dmuchnie ciepłym bardzo przyjemne
~Piotr
Touring 520 d 136KM 100kW
klimatronik dwustrefowy działa tak jak powinien minusem jest sposób ustawiania temperatury dwoma przyciskami - przejście od 16 do 32 stopni (co 0,5 stopnia) trwa wieczność i wymaga 32 naciśnięć a na zimę programowalne webasto z dogrzewaniem wnętrza i wsiada się do nagrzanego auta - koniec ze skrobaniem szyb
~Pjoter
Touring 530 i 24V 231KM 170kW
Klima działa duzo lepiej niż w E60 lub nowszych autach. Zdażją się usterki elektrozaworów i elektroniki. Ogólnie bardzo fajnie. Klima w pewnym sensie 4 strefowa bo dodatkowo kratki z przodu i z tyłu mają mikser zimno ciepło, Można puscic ciepłe na nogi i chłodne na twarz żeby nie zmdleć ;)
~Piotrek :)
Touring 530 d 184KM 135kW
Troszkę miałem problem z klimatyzacją. Nie mogłem jej jakoś „wyrównać”. Mimo iż leciało powietrze na minimum to w samochodzie aż piździalo :) dla niektórych może to być plus, dla mnie jednak sprawiał mały kłopot. Ogrzewanie sprawdzało się bez zarzutów. Bardzo szybko grzało zimą. Dodatkową zaletą było webasto
~Pepe
Touring 528 i 193KM 142kW
Szybko grzeje zima, prosta obsluga panelu klimatyzacji. Bardzo mi sie podoba opcja "auto" na dluzszych trasach zima jak i latem zapominamy o grzebaniu przy nawiewach. Klimatyzacja bardzo wydajna nawet w przestrzeni bagaznika jest chlodno latem a dla.mnie to istotne poniewaz woze tam duzego psa.

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~karol@micromedia.com.pl
Touring 530 d 184KM 135kW
Ogrzewanie dzięki Webasto (mam wersję z autowłączaniem, bez możliwości programowania) działa niemal od razu. Regulacja na początku sprawia trochę kłopotu - mimo klimatronika dwustrefowego jest jeszcze dodatkowa regulacja części środkowej. Na początku nie wiedziałem jak się tym posługiwać.
BMW Seria 5 E39 Touring