Lista ocen BMW Seria 5 E39 Touring (96) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roger4
Touring 520 i 150KM 110kW
BMW Seria 5 E39
całkiem dobrze sobie radzi, fajna funkcja przy klmatroniku prawy górny przycisk powoduje bardzo szybkie osuszanie przedniej szyby i włączenie grzania lusterek. Nie trzeba klikać na panelu aby zwiększyć intensywność nadmuchu i po wyłączeniu wraca do zaprogramowanego wcześniej. Plus za dwustrefową klime, Plus za możliwość regulacji temp. nawiewu z tyłu. Plus za osobną regulacje temp. nawiewu z górnych kratek. To jest przydatne jak ktoś...
~prw
Touring 523 i 170KM 125kW
BMW Seria 5 E39
nie wiem czy to problem tzw. \"jeża\" u mnie ale ogrzewanie działa w sposób taki że np. po ustawieniu 25 stopni, przez długi czas jest OK, a za chwilę jak zacznie dawać czadu gorąc to wytrzymać nie idzie, po zmniejszeniu temperatury na około 20 stopni jest przez dłuższy czas dalej leci ukrop i jedynym wyjściem jest wyłączenie ogrzewania i załączenie od nowa znów na wyższą temperaturę bo pozostając na niższej leci zimne powietrze.
~Hubert
Touring 520 i 24V 170KM 125kW
BMW Seria 5 E39
Klimatyzacja dwustrefowa dziala świetnie, szybko chłodzi, a zimą dobrze grzeje. Należy tutaj wspomnieć o typowej dla BMW e39 i e46 usterce, czyli awarii regulatora dmuchawy (popularnego \"jeża\"). Ja w swoim musiałem go wynienić zaraz po zakupie, na szczęście jest to niedroga rzecz a samodzielna wymiana zajmuje 5 minut i wymaga jedynie zręcznych palców oraz gibkich pleców :-)

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~e39 520d
BMW Seria 5 E39
bardzo sprawna dobrze grzeje i niezle chłodzi jest troche problem z dokładnym ustanieniem temperatuty przez pokretło pomiedzy nawiewami poza tym fajna sprawa z automatycznym ustawieniem temperatury w zime puki sie nie nagrzeje nie pusci powietrza bezpośrednio z kratek na desce dopiero jak sie nagrzeje to dmuchnie ciepłym bardzo przyjemne
BMW Seria 5 E39
klimatronik dwustrefowy działa tak jak powinien minusem jest sposób ustawiania temperatury dwoma przyciskami - przejście od 16 do 32 stopni (co 0,5 stopnia) trwa wieczność i wymaga 32 naciśnięć a na zimę programowalne webasto z dogrzewaniem wnętrza i wsiada się do nagrzanego auta - koniec ze skrobaniem szyb
~Piotrek :)
Touring 530 d 184KM 135kW
BMW Seria 5 E39
Troszkę miałem problem z klimatyzacją. Nie mogłem jej jakoś „wyrównać”. Mimo iż leciało powietrze na minimum to w samochodzie aż piździalo :) dla niektórych może to być plus, dla mnie jednak sprawiał mały kłopot. Ogrzewanie sprawdzało się bez zarzutów. Bardzo szybko grzało zimą. Dodatkową zaletą było webasto
~Pepe
Touring 528 i 193KM 142kW
BMW Seria 5 E39
Szybko grzeje zima, prosta obsluga panelu klimatyzacji. Bardzo mi sie podoba opcja "auto" na dluzszych trasach zima jak i latem zapominamy o grzebaniu przy nawiewach. Klimatyzacja bardzo wydajna nawet w przestrzeni bagaznika jest chlodno latem a dla.mnie to istotne poniewaz woze tam duzego psa.
Touring 530 d 184KM 135kW
BMW Seria 5 E39
Ogrzewanie dzięki Webasto (mam wersję z autowłączaniem, bez możliwości programowania) działa niemal od razu. Regulacja na początku sprawia trochę kłopotu - mimo klimatronika dwustrefowego jest jeszcze dodatkowa regulacja części środkowej. Na początku nie wiedziałem jak się tym posługiwać.
~RJP
BMW Seria 5 E39
padł wentylator klimatyzacji i niestety trzeba kupić nowy i na dokładkę oryginalny. Żaden inny nie podchodzi.... a nowy jedyne 1300 zł :-( Klimatronik działa poprawnie. Bardzo przydatna funcja podgrzewania przedniej szyby. Webasto w zimie bardzo przydatne - można na postoju ogrzac swoje cztery litery. :-)
~Klimat8
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
BMW Seria 5 E39
Klima mroziła, a w mroźne dni ogrzewanie też dawało radę. Częste usterki w tych modelach to rezystor dmuchawy tzw.jeż, który wymieniałem. Wtedy nie grzeje. Akurat zepsuł się na zimę. Polecam wersję z grzanymi fotelami. Tego brakowało. Teraz mam i w zimę jest przyjemnie.
BMW Seria 5 E39 Touring