Lista ocen BMW Seria 5 E39 Touring (105) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RJP
Touring 520 d 136KM 100kW
padł wentylator klimatyzacji i niestety trzeba kupić nowy i na dokładkę oryginalny. Żaden inny nie podchodzi.... a nowy jedyne 1300 zł :-( Klimatronik działa poprawnie. Bardzo przydatna funcja podgrzewania przedniej szyby. Webasto w zimie bardzo przydatne - można na postoju ogrzac swoje cztery litery. :-)
~Klimat8
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Klima mroziła, a w mroźne dni ogrzewanie też dawało radę. Częste usterki w tych modelach to rezystor dmuchawy tzw.jeż, który wymieniałem. Wtedy nie grzeje. Akurat zepsuł się na zimę. Polecam wersję z grzanymi fotelami. Tego brakowało. Teraz mam i w zimę jest przyjemnie.
~Meteorytanin
Touring 523 i 170KM 125kW
Klimatyzacja w E39 to niesmieszny zart wieje z kazdej strony nie da sie ustawic raz temperatury na stale bo ciagle sie robi za goraco albo za zimno i co chwile trzeba zmieniac ogolnie strasznie dziwne ale mialem dwa E39 i to w nich norma
~kogut_theos1@o2.pl
Touring 520 i 150KM 110kW
Dziala bez zarzutu. W moim mam webasto i dwustrefowa klime. Snieg,deszcz a szyby nie paruja wogole co mnie zadziwilo, nawet na tych z tylu ani troche pary, wentylacja na szostke. Tylko filtry kabinowe troche drogie.
~watus
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
W miarę szybko się nagrzewa, długo trzyma temperature, a jeśli chodzi o klime wydajna nawet w tak dużym samochodzie. Przy webasto należy sprawdzić czy odpala się silniczek, potrafią się często psuć.
~Złoty
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Samochód ma czujniki dymu wiec jak wykryje jakies gazy to nie wpuszcza je do środka a ogrzewanie dosyć szybko sie nagrzewa a w mroźne poranki wystarczy włączyć podgrzewane fotele i odrazu niechce sie wysiadać
~oreslyfox
Touring 530 d 184KM 135kW
Jest problem jak ktoś ma problem z chłodnicą, więc niestety wiele osób. prosta rada- dolać co kilkaset km płynu do chłodnicy i tyle, dla mnie to nie jest duzy problem, ale niektórych może to denerwować.
~pawłomir
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
wentylacja mnie nie zawiodła , choć słyszałem opinie , że czesto się nadmuch psuje. u mnie jest ok, klima chodzi, nadmuch na szybę w zimie jest, w lato szybkie chłodzenie skuteczne - jestem zadowolony .
~Jarzebina
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Wentylacja działa dobrze. Zaparowana przednia szyba przy włączonym nadmuchu na przednią szybę odparowuje bardzo szybko. Jazda w upalne dni nie męczy podrużujących (klimatyzacja daje radę).
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E39 Touring
8,7
13,3
14,5
~DiThomasso
Touring 520 i 150KM 110kW
wentylacja jak najbardziej ok , ogrzewania nie testowałem jeszcze ponieważ jak narazie to gorąco jest na dworze :), Klimatronic także sprawuje się bez żadnych zarzutów, i jak trzeba to klima chłodzi aż miło.
BMW Seria 5 E39 Touring