Lista ocen BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530d 218KM 160kW 2003-2005 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marv
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Wg. mnie 3 litrowa jednostka diesel\'a to bardzo ciekawy kompromis między osiągami a oszczędnością. Na trasie potrafi zadziwić osiągami rzędu 6.8l. Jeśli utrzymujemy stałą ekonomiczną prędkość i nie szalejemy. Chociaż zdarzyło mi się pokonać dystans ze Szczecina do Międzyzdrojów ze średnią prędkością ok. 140km/h, gdzie momentami prędkościomierz pokazywał 190km/h i więcej, a ostateczne spalanie było na poziomie 7.5l. W mieście jak to w mieście...
~Prezes
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
odcinek 600 km.200 trasa olsztyn-sopot/280 miasto/120 tryb mieszany średnie spalanie 7,8-7,9 tylko ze oszczednie jeżdze. sama trasa jazda ekonomiczna 120-130km/h-6,8 do 7L litrów miasto olsztyn-małe odcinki dużo świateł(lipa) 10,5L Sopot-3 city 8,5-9L(oczywiście bez szaleństw) Ogólnie spoko na jeżdze sporo na trybie M/s więc sam ustawiam sobie bieg wyższy-małe obroty i sie toczy w ten sposob mozna spokjnie ograniczyc zuż.paliwa.no i od...
~Rysiek
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
E60/E61 to nadal dość drogie w utrzymaniu auto, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na egzemplarz po przejściach lub z awaryjną jednostką napędową. Ci, którzy wybiorą odpowiedni silnik z pewnością będą cieszyć się jego trwałością. Niestety w każdy z egzemplarzy wcześniej czy później zawieść może elektronika bądź jeden z kosztownych elementów zawieszenia. Kogo jednak stać na to auto temu koszty utrzymania zrekompensują doskonałe własności jezdne,...
~Kuba B
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
No niestety, ale części do napraw najtańsze nie są. Przepływomierz około 800zl, przednie tarcze z klockami około 1000zl, tylna Piasta z łożyskiem kpl 1200zl, koło pasowe około 1000zl, wahacz Ok 350zl/szt. Do tego dochodzi każdorazowa diagnostyka komputerowa, oraz konieczność znajomosci napraw BMW, a z tym w warsztatach bywa nie najlepiej przez co koszty utrzymania wskutek niewłaściwych diagnoz mogą sporo wzrosnąć.
~Łukasz Ożga bheesty@gmail.com
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Nie będę mówił, że to auto jest mistrzem oszczędzania. Jest średniakiem. Na trasie potrafi przy normalnej jeździe być naprawdę oszczędne, w mieście potrafi spalić dużo jak benzyniak. Średnia wypada dość dobrze jak na 3L diesla. Ale nie można liczyć, że będzie to 7L. Naprawy są drogie. Części są drogie i pewne z nich nie występują w zamienniku. Serwisu wymaga dość często.
~Mario
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
wracajac miesiąc temu z Chorwacji wlałem do pełna w Austri , co prawda maja tam bardzo dobre paliwo , ale 6,4l/100 przy jeździe 120/130km/h zrobiło duże wrażenie , co prawda utrzymanie auta nie jest tanie i rozumie rozgoryczenie poprzedniego opiniujacego \"igorb\" który wyraźnie daje znać że to tylko skłoniło go do oceny auta na NIE.
~Toxic
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Auto jest w miarę możliwości nie drogim autem jeśli chodzi o taki wysoki standard i to że to klasa premium koszty są do zaakceptowania o ile części będziemy kupować porządne i z dobrych firm a nie chińskie zamienniki które będą generować nam wtedy dodatkowe koszta przez koszty wymian a także częste zakupy tych części.
~Mateusz
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
moim zdanie nie pali duzo tym bardziej ze ma takie przyspieszenie i wogole. Przeciez samochod o pojemnosc 3 litry nie moze palic 5 litrów a on pali srednio tylko 8 litrów to moj mercedes 190D pali 8 litrów a jest bardzo molowaty ma zero przyspieszenia.
~krzysztof
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
wg mnie jak na tak stare auto trzeba mieć dobrze wypchany portfel pieniędzmi żeby ten samochód utrzymać. najmniejsze jakiekolwiek czujniki, moduły to ogromny koszt. wszystko trzeba adaptować i instalować w samochodzie
~Mirek
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
oczywiście jeśli ktoś szuka taniego auta to kupi fiata albo kia i będzie miał tani serwis więc to ocena względna. Ja osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń na dzień dzisiejszy.
BMW Seria 5 E60 Sedan