Lista ocen BMW Seria 5 E60 Touring (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławek
Touring 525 d 177KM 130kW
Trzy lata temu wiosna i marznące deszcze sprawiły że trudno było mi dostać się do tego auta.Na karoserii było chyba z 3mm lodu ale jak już dostałem się do środka i odpaliłem auto to jako nieliczny mogłem po jakimś czasie otworzyć wszystkie drzwi :)...są również minusy...tutaj uwaga ...moje auto często stoi pod chmurką...i kiedyś podczas podobnego marznącego deszczu lekko przymarzło ...bez trudu dostałem się do środka ale niestety miałem...
~Krzysiek
Touring 530 d 218KM 160kW
Klima na 5+ Dwustrefowy klimatronic - jak najbardziej polecam. Dodatkowo nawiew z tyłu dla pasażera, ważna rzecz jeśli wozi się z tyłu żonę z dzieciakiem. To samo w zimie, ogrzewanie bardzo skuteczne i możliwość precyzyjnej regulacji siły, kierunku i temperatury nawiewu. Na początku drażniło mnie, że to wszystko reguluje się poprzez kolejne menu i pod-menu w I-drivie, ale to kwestia przyzwyczajenia. Uwaga! Jak wszystko w tym samochodzie, psuje...
~Bartosz
Touring 530 d 231KM 170kW
Ogrzewanie jest ok - po około 3km przy temp 0 stopni czuć ze robi się ciepło. Szyby nie parują, a w razie W wentylator na maksa skutecznie sobie radzi z ich oczyszczeniem. Klimatyzacja już trochę mniej ok... jeżdząc z małymi dziećmi muszę uważać, aby nie schłodzić auta zbyt mocno, nawet przy ustawianiu temperatury na 20+ stopni i minimalnym nawiewie. Nie tylko ja mam do tego zastrzeżenia, znajomi w innych autach tej marki również, więc chyba...
~arch.rafal.debowski
Touring 535 d 272KM 200kW
Świetnie sterowanie oraz dobrze wymyślone tryby automatyczne (nawiew na szybę przednia, maksymalne chłodzenie wnętrza). Bardzo cenie sobie możliwość ustawienia zimnego nawiewu na kierowce, co nie ma związku z utrzymywaniem temperatury we wnętrzu. Ogrzewanie postojowe, pozwala spać dłużej w porze zimowej. Śnieg nie zniknie, natomiast unikamy przykrego skrobania szyb i oczekiwania na ogrzanie kabiny.
~voyteck102
Touring 530 i 258KM 190kW
No tutaj też tylko 3. Ogrzewanie i klimatyzacja to standard już w każdym aucie, po klasie premium człowiek oczekuje czegoś specjalnego. Tymczasem ciepłe powietrze po uruchomieniu zimnego auta zimą wcale aż tak szybko nie zaczyna lecieć. Utrudniony dostęp do ustawień ze względu na I-Drive, przez co najczęściej pracuje w trybie auto, co nie zawsze zapewnia optymalną dystrybucję powietrza.
~tymekb@interia.pl
Touring 525 d 177KM 130kW
Warto zainwestować w rozbudowaną klimatyzację. Zwykła ma pokrętła rodem ze starej kuchenki gazowej. Nawet w Oplu miałem lepsze. Klima działa super, siedzenia podgrzewane - można ustawić siłę grzania siedzisko/oparcie, dodatkowo regulacja Prawa/Lewa strona + tylna kanapa, indywidualne ustawienia kier/pasażer, wentylacja ew. ogrzewanie postojowe z zegarem, rewelacja
~michal
Touring 530 Xi 258KM 190kW
mam webasto fabryczne w tym aucie i juz wiecej nie kupie auta bez tego wynalazku . w zimie wsiadasz do cieplutkiego auta a zuzycie paliwa na to rozgrzanie jest duzo mniejsze niz podczas normalnej jazdy -jezdzac na gazie w zimie tankuje duzo rzadziej benzynę niz w lecie . silnik tez jest od razu podgrzany. latem klima tez jest super sprawna
~Piotr
Touring 535 d 272KM 200kW
Klimatyzacja ok ale nawet po nabiciu nie chłodzi tak jak w e39, audi a6 c6 lub vw t5. Z tymi autami mam porownanie. Dodatkowo obsługa przez panel idrive - plus to masa ustawień, płynna regulacja ilosci powietrza z oazdej kratki, minus ze system dziala powoli i kazde ustawienie zajmuje wieki ;) najlepiej ustawic na automacie.
~radziuxd
Touring 530 d 218KM 160kW
Ustawienie swoje, temperatura swoje. Osobna regulacja w komputerze pokładowym i osobna na pokrętłach powoduje, że nigdy nie będziesz miał takiej temperatury nawiewu jakiej oczekiwałeś. Dodatkowo, gdy włączysz nadmuch na przednią szybę to będzie dawać gorące powietrze nawet latem, kolejna głupota.
~Przemek
Touring 520 d 177KM 130kW
Wszystko działa jak należy ale zaraz po kupnie zrobiłem niepotrzebny serwis klimy. Myślałem, że nie działa a miałem w i-drivie ustawioną wysoką temperaturę nadmuchu z środkowych nawiewów. Po ustawieniu na odpowiedni poziom prawie wylatują kostki lodu. Nagrzewa się szybko.
BMW Seria 5 E60 Touring