Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Ms, 9 lat temu
Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2014
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 520d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Jeździłem wieloma autami, także markami premium, i jak czytam niektóre wpisy, że auto nie jedzie, że ma słaba hamulce czy kiepskie wyciszenie - tzn. że ktoś albo jest z konkurencji albo pomylił auta albo jest nietrzeźwy. Samochód jest po prostu SUPER i kropka.
Jak na prawie podstawowy silnik diesla w tym modelu - to naprawdę jest nieźle. W dzisiejszych czasach pełnej inwigilacji na drodze ten silnik wystarczy. Do przepisowej jazdy aż nadto, do szybkiej jazdy autostradowej - wystarczy, ale fakt, że przy dużych prędkościach (powyżej 160km/h) przydałby się większy ciąg. W każdym razie jest dużo lepiej niż się spodziewałem.
Najlepszy automat, jakim jeździłem. Płynny i szybki.
Gdzieś czytałem, że to najlepszy Mercedes, jaki do tej pory zbudowano :) Jest komfortowo - wydaj się, że auto unosi się nad drogą, szczególnie z zawieszeniem EDC. Nie jest tak zwinne jak się spodziewałem, ale czuję, że to BMW, szczególnie w trybie SPORT+
Widoczność OK, ale to duże auto i czasem sam się dziwię, jakie to jest wielkie (podczas parkowania)
Jest OK, szczególnie system iDrive - jestem pod wrażeniem.
Jedyna uwaga - przy szybszych obrotach wentylatora - jest głośno.
Miejsca mniej niż można by się spodziewać po wymiarach zewnętrznych - ale jest komfortowo i za ciasno nie jest. Jest OK dla 4 osób. Kufer spory i ustawny.
Cisza, cisza... czasem się dziwię, że aż tyle jadę. Komfort auta premium.
Daję wysoką ocenę z racji niskiego spalania. To, że koszty utrzymania są stosunkowo wysokie - każdy chyba wie decydując się na auto z tego segmentu. W tych kategoriach nie jest źle.
Trudno ocenić - tanio nie jest, szczególnie opcjonalne wyposażenie jest mega wysokie.
jak na razie nic i oby tak dalej.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 520d 184KM 135kW [l/100km]