Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Silnik 520d 184KM 135kW
Rok produkcji 2014
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 520d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Pomimo iz wcześniej jeżdziłem samochodami podobnej klasy, uważam, że ten model jest klasą samą dla siebie. Żadko który producent oferuje tak dopracowane i zaawansowane układy połączone w harmonijną całość.
Silnik znałem już z poprzedniego auta jednak tam połączony był z 7 a nie 8 biegową skrzynią. Zwiększenie ilości biegów bardzo pozytywnie wpłyneło na pracę całego układu napędowego. Silnik jest żwawy, wystarczający choć nie ma mowy o sportowych osiągach. Zadowala się niewiarygodnie małymi porcjami paliwa. To co jest w nim słabym punktem to dzwięk.
Ciężko wyobrazić sobie lepszą.
To już tradycja że układ jezdny jest niezwykle dopracowany w BMW, tak też jest w tym przypadku. Niezwykle przyjemny, konfortowy a zarazem bezpośredni.
Myślę że określenie DOBRA widoczność jest tu jak najbardziej na miejscu.
Nie mam jakiś większych zastrzeżeń w tej dziedzinie. To co na razie nie do końca mi sie podoba to uchwyt na kluczyk który wymusza jazdę z otwartym schowkiem - powinien się chować całkowicie.
Bez uwag, wszystko działa należycie.
Jeśli nie ma w rodzinie czterech lub więcej koszykarzy to miejsca jest pod dostatkiem. Zwróciłbym uwagę na kształt bagażnika który jest bardzo długi ale dość mocno zwężony na wysokości nadkoli.
Doskonałe, na szczęście nie słychać chryczącego silnika.
Ciężko coś powiedzieć po 35 tys.km. Jeśli chodzi o spalanie to jest na poziomie aut miejskich. Raczej po przjechaniu większej ilości kilometrów będę mógł powiedzieć coś więcej. Mogę tylko wspomnieć że w poprzedniej serii 3 z tym silnikiem do przebiegu 160 tys.km nic się nie działo.
Cena wyjściowa może się wydawać atrakcyjna ale niemożliwym jest wyjechać z salonu modelem za podstawową kwotę z folderu. A dodatki i pakiety kosztują sporo.
Póki co nie odnotowano.
Brak.