Lista ocen BMW Seria 7 E32 735 i 211KM 155kW 1986-1992 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek
Sedan 735 i 211KM 155kW
silniczek bez zastrzezen, czasem zdarzaja sie problemy ale to raczej drobnostki (znikajacy plyn chlodzacy). jak sie o niego dba i wymienia wszystko jak trzeba, chodzi jak zegareczek. oleju nigdy nie wzial ni grama. a co do przebiegu to na szafie ma 220 tys. ale kto by tyle przejechal przez niespelna 15 lat, na niemieckich autobanach? w zakup od szwajcarskiego dziadka lekarza poprostu nie wierze. a osoby, ktore w to uwierzyly sa dla mnie...
~Rafał
Sedan 735 i 211KM 155kW
Silnik chodzi jak należy, zapala od razu nawet po tygodniowym staniu przy -20 stopniach. Troszkę wydaje dzwięk jak stary diesel na jałowym biegu ale może to kwestia tłumika, który niedługo wymieniam. Prawdziwa moc tego silnika zaczyna się po pierwszej \"setce\" - na autostradzie wszystkie japońskie plastiki zostają daleko w tyle :) Przy przyspieszaniu dzwięk jest genialny - słychać, że tłoki pracują jak w szwajcarskim zegarku, hmm niemieckim :)
~rafal
Sedan 735 i 211KM 155kW
Dalbym bardzo dobrze, jednak przez instalacje gazowa mozna dac jedynie dobrze. Niestety - wzgledy ekonomiczne, gazik musi byc. Bywa i tak ze wyprzedza mnie Opel Astra 1.6 bo na gazie starszej generacji lepiej nie cisnac wiecej niz do polowy pedal gazu - inaczej strzeli. Na benzynie oczywiscie rewelacja, 5 z duzym plusem. Piekny dzwiek jak wkreca sie z 4500 obrotow na trybie sport :-)
~marko
Sedan 735 i 211KM 155kW
jak go kupiłem silnik był bardzo ospały jak na 3.5,słabo się wkręcał,a pod maską jak by było stado bocianów,dotarłem zawory,wymieniłem wałek i dzwigienki,silnik momentalnie wyszedł z letargu,pracuje równiótko i powrócił efekt łamania fotela, powyżej 3tyś obr wystrzeliwuje jak z procy:) jak e32 to tylko 3.5 m30.
~Darek Mikołajczak.
Sedan 735 i 211KM 155kW
Po 150 tys(!) na gazie troche dostał w tyłek i nie jest to już to co było, ale przyznaję, ze traktuję go bardziej do pracy niż do pieszczot, więc słowa podziwu, ze tyle wytrzymał. Ale jak go kupiłem (już z gazem), miał wtedy 230 tys. z czego 50 na gazie to była bawarska perfekcja. Ja go trochę dobiłem:((
~Basti
Sedan 735 i 211KM 155kW
Silnik jest boski!Kultura pracy jak to w BMW-najwyższa.Moc pozwala bez strachu wyprzedzać i przyspieszać.Dochodzi do tego piękny klang-piękny!Mimo,iż z automatem samochód jest bardzo elastyczny i nie brak mu tchu. Silnik w stanie idealnym nawet po 400tys.km (benzyna,nie jakiś gaz).
~Bmw735i
Sedan 735 i 211KM 155kW
Byloby doskonale, gdyby nie LPG, nie jego wina, jak jest zimny nie chodzi zbyt rowno, po minucie jest juz ok, po 20 minutach chodzi dosnonale. To jest automat - biegi dobiera lepiej niz zrobilbym to sam, idealnie wyczuwa moment, nigdy nie brakuje mocy.
~M30B35
Sedan 735 i 211KM 155kW
Stara,dobra,sprawdzona i stosunkowo niewysilona konstrukcja, idealnie wyważona,prosta w obsłudze i serwisowaniu, jeśli zdrowa to praktycznie niezniszczalna.. Czasem jakieś wycieki,które stosunkowo łatwo zlokalizować i naprawić
~lisulodz@poczta.onet.pl
Sedan 735 i 211KM 155kW
Można się czepiać nierównej pracy na wolnych obrotach na gazie, ale tak niestety musi być. Poza tym prawie 300000 km na liczniku i ma mu się na życie, a nawet powiedziałbym że sprawuje się świetnie i jest całkiem dynamiczny.
~ciah 735i
Sedan 735 i 211KM 155kW
Biorąc pod uwagę wiek auta i rozpatrując w tej kategori-rarytas pod względem kultury pracy, elastyczność z racji wagi auta- bardzo dobra. Jest kaprys - można jechać na 5 biegu przy 1500 obr.