Lista ocen Citroen AX (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariusz_Kuczynski@tenbit.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Jakie zużycie?? On jeździ na oparach :-) Oryginalen części są drogie (francuski napinacz do paska rozrządu 100zł (po znajomości)) ale warto zainwestować po później ma długo święty spokój
~harcott@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Staram się i staram ale w cyklu mieszanym (większość po Poznaniu) samochód nie spalił mi jeszcze niegdy więcej niż 4,5 l/100km. Na jednym baku(35l) robię ponad 820km. Taniej to już chyba tylko rowerem można.
~Dżejkop
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
Nowe części są tanie jak barszcz. W poszukiwaniu części polecam wszystkim posiadaczom zalogowanie się na stronę miłośników tego modelu. Można tam wyhaczyć graty dosłownie za grosze.
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zużycie paliwa jest rewelacyjnie bardzo niskie w trasie jak i w mieście. Przeglądy nie drogie. Części oryginalne fabryczne drogie, ale są dobrej jakości zamienniki o wiele tańsze.
~fotomaks@gmail.com
Hatchback 1.1 60KM 44kW
jak na tak małe auto spodziewałbym się czegoś o wiele lepszego - 60 KM a niecałe 950 kg wagi - kiepsko. Ale rozumiem że to staruszek, swoje ma już za sobą i teraz tylko sapie
~Lehoo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Bardzo małe spalanie. Ceny napraw nie odstraszają, a awaryjność średnia. Najgorsze są większe awarie, które mogą się przytrafić. Ja niedawno musiałem zmieniać uszczelke pod głowicą.
~zajc
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Zima w miescie do 7,5 l/100. Latem w miescie ponizej 6l/100. Trasa 100 km/h i schodzi ponizej 5l/100. Poniewaz nie oszczedzam mojego osiolka, to uwazam ten wynik za calkiem dobry.
~andrzej_ax1997
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Nie polecam przegladów w ASO, najlepiej robić co można samemu lub zaufać dobremu mechanikowi. Mało pali w porównaniu np z fiatem uno, tico czy polo jest tutaj mistrzem.
~georg
Hatchback 1.1 60KM 44kW
zużycie gazu miasto - 7-8 litrów trasa - 5-6 litrów naprawa - na oryginalnych częściach trzymaj się za kieszeń zamienniki trochę taniej warto jeżdzić na TOTALU - polecam
~mkul77@o2.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Jeżeli ktoś chce mieć oszczędny samochód to niech kupi AX 1,5 D . Przy normalnej jeździe pali 4-4,5 l/100km. Mnie udało się kilka razy zejść poniżej 3,7l/100km -to nie żart!