Lista ocen Citroen AX (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kazelot
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak sobie przypomnę że tankując na drogich stacjach płaciłem ok 7 złocisza na 100km;-) teraz to jest 15-16/100. Z cenami napraw już gorzej...no i ten filtr powietrza z obudową razem, ceny nie pomnę bom czem prędzej z pamięci ją usunął
~cytryniak
Hatchback 1.4 D 52KM 38kW
naprawy we własnym zakresie, ceny podobne jak w autach niemieckich - na pewno drożej od malucha... ale i znacznie wyższa wytrzymałość. Zużycie paliwa przy max. wyciskaniu 5,5l/100km, w stylu emeryta nawet 4,3l/100km
~sajko@sezam.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Zuzycie paliwa super, przeglady jak za darmo, niestety francuskie samochody oczekuja porzadnego fachowca, ktory wie, ktore sruby odkreca sie odwrotnie, a to kosztuje. Ceny czesci w normie (szczegolnie na szrotach).
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Ceny części nie są najniższe w stosunku do wartości auta ale nadrabia to rewelacyjnie niskim spożyciem 4,5 - 4.8 l w trasie i do 6l w mieście. Koszty napraw są zalezne od warsztatu i nie raz mocno różniące się od siebie.
~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Najważniejsza zaleta tego auta, czyli koszty, pali mało - max. 6l przy spokojnej jeździe bezproblemowo osiąga się 5l. Czynności serwisowe banalnie proste dla każdego amatora mechaniki i dosyć tanie części.
~Rozczarowany :(
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Może i mało pali ale... dzięki licznym wizytom w warsztatach i cenom napraw wypada bardzo żle. Drogie części i duża usterkowość. A w tym aucie PSUJE SIĘ WSZYSTKO (nie mam siły wymieniać).
~KRZYSIEK AX FIRST
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
zazwyczaj jeźdzę sam bez ciężkiego bagarzu. Lubię jeździć nim w trasy ponieważ wskaźnik poziomu paliwa obniża się bardzo powoli. Auto posiada bak 43L i można zrobić na nim w rasie 1100KM
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Zużycie paliwa śmiesznie małe. średnio spalil mi narazie 5,4 litra a jeżdżę głównie po mieście. (20% trasa reszta miasto) przegląd sam zrobiłem, a napraw nie było bo się nie psuje :P
~plus84@poczta.onet.pl / tomek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
5 litrów na mieście przy znęcaniu się nad silnikiem standardowo w mieście 4,5l, co do trasy to informacje mogą niektórych załamać bo mi udało się zrobić 100 i spalił mi 3 i troszkę litrów
Dziennik kosztów dla Citroen AX
~Marcin K. - PIŁA
Hatchback 1.0 45KM 33kW
W mieście spala mi ok. 6 literków a na trasie przy "setce" tak4,5 - 4,8 l. A przegłady mam akurat za darmo troszkę niestety ceny podzespołów sa drogie ale za to długo trzymią - np. pół ośka 350zł.