Lista ocen Citroen AX (187) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Citoen-znienawidzisz kazda droge
Hatchback 1.4 85KM 63kW
Na poczatku zuzycie LPG bylo bardzo niskie okolo 6,5 litra na trasie. Potem po wymianie paska rozrzadu wzroslo 1,5-2l/100km i nic nie dalo sie zrobic . Czesci sa stosunkowo drogie co biorac pod uwage czestotliwosc napraw sprawia ze eksplatacja auta jest stosunkowo droga
~panczo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Części jest dużo i dość tanich. Spalanie jest średnie. Ma trasach miejskich czyli ok 5km w jedną stronę pali ok 6,5l od wiosny do jesieni. W zimie jest tragedia. Tej ostatniej potrafił dojść do 10l !! Na trasie przy prędkościach do 100km/h spokojnie poniżej 5l.
~leon317@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
paliwko przy lekkiem nodze wygląda tak że jadąc maksymalnie 70kmh czyli optymalną prędkościa dla tego auto pali ono 4 litry. Przy ciężkiej nodze może dochodzić nawet do 8 litrów w mieście. no trzeba dodać że jeszcze jakiś litr oleju na 30tys.km
~tprell@interia.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Na trasie rewelacja - poniżej 5 litrów nawet przy ciężkim bucie. Najgorzej jest przy dużym mrozie na bardzo krótkich trasach (do ok. 3 km), po mieście - potrafi spalić nawet pod 9 litrów. Jednak średnio spala ok. 5,5 - 6 litrów na 100 km.
~franc 821
Hatchback 1.1 60KM 44kW
szczególnie godne polecenia są 1.4 oraz 1.5 DIESEL !!! Rewelacja (4 - 5l. ON /100km.) Z mojego jestem również zadowolony - średnio spala 6 l. benzyny przy doskonałych osiągach (auto waży zaledwie 706 kg !!! - Ford Fiesta 1.1 nie ma co startować ze świateł
~pawelec@busko-zdroj.cjb.net
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Miasto typu Kraków 6l/100km, trasa w zależności od temperamentu kierowcy 4,4-6l/100, km koszt przeglądów umiarkowany(nie w autoryzowanych serwisach oczywiście), tylko czasem zdarzają sie niemiłe rozczarowania jeśli chodzi o ceny części, ogólnie standard.
~ilcar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Super! Bardzo ekonomiczny silnik. Nawet ostre zasuwanie po mieście nie wpływa drastycznie na zużycie paliwa. Ja mam ciężką nogę, jeżdżę przede wszystkim właśnie w mieście i spalanie w takich warunkach nie przekracza 7 l/100km.
~Sebo
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Chyba najwieksz zaleta tego autka.Presziadelm sie z malucha i ku mojemu zaskoczeniu pali mniej od niego.Wiadomo zalezy jaka sie na noge i od temperatury ale przy mojej spokojnej jezdzie latem w trasie pali ponizej 5l
~Krzysztof
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
zużycie paliwa istotnie małe, jednak auto ciągle sie psuje, nawalają elementy niby drobne ale po zebraniu kosztów napraw robi sie duża suma. Straszliwe kłopoty z odpaleniem zimą. Pompa paliwowa do kitu, ciągle coś w niej nie tak
~józek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
zużycie paliwa na poziomie 4-5 l na przeglądy do ASo nie jeżdzę szkoda kasy na tych tumaków większość sam naprawiam ceny czśći nie odbiegają od innych pod warunkiem żę się nie kupuje w serwisie .auto nie jest zbyt awaryjne