Lista ocen Citroen C3 II Hatchback (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolonyposiadacz
Hatchback 1.4 75KM 55kW
TO wg mnie jedyny największy minus tego auta. Zawsze jeździłem autami niemieckimi i bylem przyzwyczajony to szybkiego i precyzyjnego skoku lewarka. W C3 czuje się jakby lewarek zanurzony był w maśle i jakbym musiał szukać biegu (mowa tutaj o pierwszym biegu). Przeszkadza mi to że lewarek nie jest precyzyjny i że jedynkę muszę w miarę precyzyjnie wbijać bo jeżeli nie to lubi zgrzytnąć. Po prostu lewarek chodzi zbyt miękko i mało precyzyjnie i...
~Maciek
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
MAP nie jest płynna. Do niej trzeba się przyzwyczaić. Po około 2 - 3 miesiącach już tak nie denerwuje. UWAGA. Trzeba mieć dobrze utrzymane auto. Ewentualne niedociągnięcia w silniku (gubienie zapłonu, mocy) powodują uszkodzenia siłowników sprzęgła. Dobrze serwisować auto, a skrzynia będzie służyć tak długo, jak zwykły manual. Ewentualną naprawę siłowników (wymianę), można zmienić na zamontowanie zwykłego drążka zmiany biegów.
~GW
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Biegi wchodzą poprawnie. Nie jest to VW czy Audi ale jest całkiem nieźle. Czasami chaczy wsteczny ale oprócz Polo chyba w każdym małym samochodzie segmentu B coś takiego się zdarza. Wiadomo że Francuzi od lat walczą z tą dziwną konstrukcją wybierania biegów (pajęczyna plastikowych dźwigienek zamiast porządnego niemieckiego systemu linek) ale na razie działa :-)
~Don
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Nie wiem czemy ktos narzekal. U mnie chodzi doskonale z takim "klick" ze od razu wiesz , ze wlaczyles bieg. Wszystkie chodza bardzo dobrze! Jest to moj 1 francuz bo do tej pory uznawalem niemcow lub japonczykow. SKrzynia zestopniowana jest na miasto czyli 80km/h i mozesz spokojnie wlaczyc 5.
~miś
Hatchback 1.2 VTI 82KM 60kW
Po ok 30 tysiącach zaczyna mniej precyzyjnie pracować drążek zmiany biegów u mnie to "uważne" wrzucanie wstecznego.Co nie znaczy,że skrzynia sprawia wrażenie zepsutej.Po prostu pracuje troszkę gorzej niż nowa. W zakresie pozostałych biegów bez zastrzeżeń.
~bobik
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Uważam, że skrzynia jest w tym aucie bardzo dobra. Zestrojenie biegów dopasowano co prawda do jazdy miejskiej, co pozwala na oszczędną jazdę (50km - 4 bieg, 70km - 5), ale na trasie 5 bieg nie powoduje głośnej pracy nawet przy dużych, jak na ten samochód, prędkościach.
~wojtekk
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Krótki skok dźwigni (w porównaniu z moim poprzednim Citroenem Xsarą Picasso 1.6 HDI 90) dużo krótszy skok lewarka. Na zimnym silniku (i samej SB) mało precyzyjnie "wchodzi" bieg 1-szy. Po rozgrzaniu skrzynia pracuje już zupełnie "lekko"
~Vito
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Dla mnie tylko dobrze, gdyż przesiadłem się do niego z VW Golfa IV, w którym skrzynia biegów była bardziej precyzyjna. Mimo wszystko nie można narzekać, biegów nie trzeba szukać, czasem denerwujący jest jedynie duży skok przełożeń, nic nie haczy.
~Mirek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Pracuje precyzjnie, jak ktoś ma sportowe zacięcie też będzie zadowolony. Kilka rajdów amatorskich swoim C3 zaliczyłem i mocniejsze auta gorzej wypadały a skrzynia jedna z lepszych jaką miałem okazje \"wajchować\"
~jurek
Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW
Biegi to dziwna sprawa typowe dla francuzów = można powiedzieć porażka. czuć zmiany, jakiś opór jakiś luz, haczenie biegów. TO słaby element tego auta ale jeszcze działa, nie drży (jest na linkach),
Citroen C3 II Hatchback