Lista ocen Citroen C5 II (151) - Silnik

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
HDI 2.0 nic dodać nic ująć jeden z najlepszych diesli 2.0 w tamtym( i nie tylko) czasie,mam mokrego fapa i nie widzę problemów z nim związanych,poprednik przy 120tys km uzupełnił w serwisie eloys
~Rafał
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Nie mogę powiedziec złego słowa dynamiczny ekonomiczny nie pali więcej niż 8l . Na trasie potrafi miło zaskoczyć . 5.6 l przy 160km/h non stop przez 300km. Na tempomacie.
~Wojtek Gdansk
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
Silnik jest dunamiczny, oszczedny i bezobslugowy. Przez 10 lat nie zdarzylo mi sie dolac kropli oleju miedzy przegladami. Zima odpala bez najmniejszego problemu mimo ze to diesel.
~Robert
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
Silnik 2,0 L to kompromis między ekonomicznym a kosztownym pokonywaniem trasy. Silnik bardzo dobrze toleruje LPG. Odznacza się wysoką kulturą jak na 4-cylindrowca.
~bamaj
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
2,0 benzyna standart tej klasy, brakuje szóstki, dynamika przy jeżdze solo ok, ale przy pełnym ładunku niestety brakuje mocy. Auto słabo wyciszone pow. 130 hałas staje się dokuczliwy.
~kozlac
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Trochę głośny gdy jest zimny. Poza tym bez zarzutu. Po włączeniu turbosprężarki ok. 1700 obr/min bardzo szybko przyspiesza. Zadziwiająco dobre przyspieszenie na piątym biegu.
~waldek@imho.pl
Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW
Oczywiście 1.6 ze 110 końmi jest słaby, ale jeżeli nie chcesz szaleć, to w zupełności do spokojnej jazdy starcza i naprawdę nawet całkowicie zapakowany nie jest mułowaty.
~pestifer
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
Dziwna bezwładność - reakcja na dodanie gazu, szczególnie po wcześniejszej redukcji. Auto musi się \"namyślić\". Bywa to nawet niebezpiecznie na skrzyżowaniach.
~patrique_g@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 HDi 136KM 100kW
W porównaniu z Xantią 1.8 benzyna, jestem mile zaskoczony, zresztą przesiadam się sukcesywnie do mocniejszych aut, ale ta wersja mnie zadowala chyba docelowo ;-)
~tgierg
Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Przy wyjeździe w góry chcąc wyprzedzać trzeba zawsze zredukować bieg, ale za to na autostradzie można jechać dużo szybciej niż konkurencyjnym dislem...