Lista ocen Citroen C5 III Tourer (102) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bob
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Po okazyjnym zakupie (16 tyś zł) musiałem wymienić, opony, dwa siłowniki i inne elementy zawieszenia oleje filtry i naprawać asystent pasa ruchu, uzupełnić płyn Elyos. Razem wydałem około 8 tyś zł. Czeka mnie naprawa wiązki w klapie , bo sie przeciera. Spalanie z ostatnich 5 tyś km to 6,3/100. Jedze maksymalnymi dozwolonymi prędkościami, z rowerem na haku i głownie długie dystane. Do miasta polecam rower :)
~thudy
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jak już wspomniałem spalanie jest na akceptowalnym poziomie - ok. 7 litrów na 100 Km, biorąc pod uwagę automatyczną skrzynię biegów. Niestety ze względu na pojemność ubezpieczenie jest dość wysokie. Nie najniższe są też koszty napraw - jeżeli wziąć pod uwagę ewentualny koszt naprawy skrzyni biegów czy zawieszenia hydropneumatycznego. Ja jednak akceptuję takie koszty ze względu na wysoki komfort i przyjemność z jazdy.
~Michał
Tourer 2.0i 16V 140KM 103kW
Ceny części typowe jak na segment D, kompakt oczywiście będzie tańszy, ale nie ma dramatu. Jeśli to dla kogoś pierwszy francuz, to nie trzeba się obawiać. Są rzeczy nieprzyzwoicie drogie (np silniczek elektrycznego hamulca ręcznego, na szczęście można dostać używkę lub naprawić), ale większość cen, zwłaszcza części eksploatacyjnych, takich jak klocki, filtry, paski itp nie różni się specjalnie od konkurencji z tego segmentu
~michał 3 latach
Tourer 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW
V6 3 litry a pali średnio 8,4 dm3/100 - średnia z ponad 120 tys. km - jak na dynamikę, korki, autostradowe jazdy 140-160 km/h to bajka. Przeglądy średni drogie, ale nie jest też tanio, naprawy bardzo rzadkie. Diesel V6 to jest ostatnie z logicznych rozwiązanie dla silników spainowych, i wszystkie cztero cylindrowce typu 1,6 dm3 albo inne europejskie wynalazki downsizingu niech idą ze swoją kulturą i spalaniem do muzeum
~Konrad
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Tak jak wcześniej pisałem - silnik jest niesamowity. Nawet przy jeździe autostradowej i typowo \"polskiej\" spalanie nie przekroczyło nigdy 9 litrów. Przy normalnej sprawnej jeździe wynosi 7 l/100 km. Bez szaleństw - 6,3 l/100 km. Na trasie, jak się trzyma przepisów ruchu drogowego - 4,4-5,3 l/100 km. Auto nie jest lekkie ale to wpływa również na pozytywne odczucia z jazdy tym pojazdem/
~Proxa
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jak na razie ok najwięcej zapłaciłem za opony ;) bo kiedyś się kończą... ale na przyszłość jak skończy się dwumasa orientowałem się, że np. w ASO na podkarpaciu komplet ze sprzęgłem ponad 4500 zł, u mechanika w Warszawie (spec od Cytrytn) taka sama praca 2800 zł, rozrząd w aso to koszt około 1300 zł więc nie tak strasznie...
~paweł
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Spalanie całkiem niezłe aczkolwiek gdyby w mieście był litr mniej było by jeszcze lepiej. Spalanie 5,9 trasa ok 800km sama autostrada , 6,4 spalanie 3/4 trasa reszta miasto dystans ok 500km , spalanie 8,7l to 90% cykl miejski ok. 700km. Średnie spalanie 70% miasto 30%trasa 7.9l na 8700km jazda normalna bez oszczędzania pedału gazu.
~Andrzej
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
W mieście na razie 7,5 do 8 l/ 100 km. Jednak moja trasa do pracy to tylko 5,4 km. Na trasie zależnie od stylu jazdy od 6,2 do 7,4 l/100 km. Jak dotąd, jedyne moje czynności serwisowe to kontrola ciśnienia w oponach i uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. O cenie przeglądów i napraw nie mogę jeszcze nic napiasać.
~Loyd 73
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
spalanie jest ok. w mieście przy normalnej jeździe ok. 7,5L/100km trasa - prędkość w przedziale 90 - 120 średnie spalanie ok. 6,5 przy prędkościach 140 ok. 8,5-9L/100km prędkość 160 - ok. 9,5 - 10L/100km w mieście na krótkich odcinkach ( niecałe 5km ) - spalanie ok. 12,5L/100km
Dziennik kosztów dla Citroen C5 III Tourer
7,9
8,8
10,9
~Tomasz
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Samochód zaskoczył swoją małą awaryjnością. Nigdy nie zawiódł mnie w trasie. Poza normalnymi przeglądami wymieniłem tylko chłodnicę klimatyzacji i regulator zawieszenia. Koszty serwisu mniejsze niż w Mazdzie, a dobry serwis pogwarancyjny to koszty mniejsze o połowę.
Citroen C5 III Tourer