Lista ocen Citroen C5 III Tourer (102) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Tourer 2.0i 16V 140KM 103kW
Części eksploatacyjne ceny jak w większości samochodów. Samochód generalnie spisywał się doskonale więc nie wiem jak kosztowny byłby remont zawieszenia hydraulicznego czy innych podzespołów. Spalanie w trasie ok 8l ( waga auta ok 1600 kg) więc jest ok. w mieście to 10- 11 l/100km
~mikolaj2481
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Spalanie znośne, chociaż moja Vectra z silnikiem o 10 KM mocniejszym spalała mniej. Przeglądy jak w standardowym silniku 2,0 diesla, jedynie trzeba pamiętać o dodatku który się dolewa do filtra cząstek stałych. Minus taki, że jest mało dostępnych części używanych.
~Bart[PL]
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
jest OK, ale zawsze by mogło być lepiej (np spalanie w granicach 3 - 3,5 litra), przeglady też mogły by być tansze aczkolwiek jeszcze nie byłem w serwisie (mały przebieg). Auto pali mi wg kompa 6,7 l/km. jeżdze właściwie tylko w mieście, sporadycznie wypuszczam się na trasy.
~Mariusz
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
jeszsze nie umiem powiedzieć, na razie 1200 km, 50% miasto (niestety niewielkie - mnóstwo świateł i non stop korki) + 50% trasa = średnia prędkość 32 km/h !!! = średnie spalanie wg komputera 10,7 l. Co uważam, za wynik niezły. Nubira spalała w takich warunkach około 9,5 do 10 l.
~Jurek
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Rewelacja jak ja takie wielkie auto. Ceny części bardzo przystępne, a przez ten cały okres praktycznie poza rozrządem i paroma drobiazgami nic nie naprawiałem, nie chce się psuć. 2.0 hdi w słabszej wersji jest niewiarygodnie ekologiczne
~Roman
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przeglądy co 30 tysięcy. Umiarkowany apetyt na paliwo i ( u mnie) zero innych kosztów. Raz przy jakims przeglądzie wymienili mi "po za gwarancją "łącznik czegos tam" za 130 zł. Gwarancję miałem rozszerzoną na 5 lat i 120 tysięcy.
~C5fan
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Zużycie paliwa nie jest wysokie zważywszy na masę samochodu na trasie można osiągnąć 5l/100km w mieście jest około 2-3 litry więcej ale zależy to też od miasta. Napraw jeszcze nie było ale zapewne tanio nie będzie dlatego dałem ocenę 4.
~Jurek
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Wydaje mi się że auto nie jest drogie w utrzymaniu u mnie zepsuł się zacisk ale to w każdym aucie morze się zdarzyć jakieś wymiany oleju klocków kosztuje tyle samo co do innych aut napewno nie jest źle da się przeżyć
~Fauxstrider
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Tani w eksploatacji. Za amortyzatory do hydro przod zaplacilem 1400 zl. za komplet nowych oryginalnych. Tu prawie nic sie nie psuje. Wymienilem tylko akumulator, amory przod i tarcze z klockami Bosch za 360 pln
~st44
Tourer 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
Eksploatacja jak to francuza wypada na korzyść. W stosunku do 2.0 HDI na Delphi osprzęt jest wytrzymalszy zwłaszcza po przebiegu 200. Spalanie jak na 204 KM wychodzi średnio 7.8 na trasie w okolicach 6 l. Jest dobrze
Citroen C5 III Tourer