Lista ocen Citroen C5 III Tourer (102) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marmir
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
przy tej masie auta baaaardzo dużo zależy od dynamiki jazdy... przy agresywnej jeździe można spokojnie osiągnąć 14-15l /przy przewadze cyklu miejskiego/ natomiast jadąc krajówką w kolumnie aut 70-90 km/h mozna zejśc i w okolice 5l...
~DJF
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
pali troche wiecej niz moja poprzednia Insignia tj; przy spokojnej jezdzie poza miastem (na prawie przepisowej) + ca 15-20% pzrebiegu w miescie - niecałe 6 litrów przy jezdzei troszke szybszej - 6,2 ale w miescie - 7,5
~ją
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Pali mało:w mieście 7, poza udalo mi się zejść do 5,35, na autostradzie przy jeździe na maksa-7,8.Komputer nie myli się-pokazuje idealnie, bo każde tankowanie przeliczam dodatkowo \"na piechotę\". I przegląd 815zł.Jest dobrze.
~Maciek K.
Tourer 1.6 HDi FAP 110KM 81kW
Rewelacja, chociaż deklarowane zużycie paliwa przez producenta bardzo trudne do uzyskania. Co do cen przeglądów to może nie najtańsze ale tyle samo płaci mój szef za przegląd golfa V, więc chyba nie jest tak źle.
~Danny
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Najmniej awaryjne auto jakie wżyciu miałem więc koszty napraw mnie nie dotyczą. Ale jako duże kombi z dwulitrowym dieslem mogło by palić trochę mniej. Na moje oko auta niemieckie palą około 1,5 litra mniej...
~Kaziu_2
Tourer 1.6 THP 156KM 115kW
Koszty niektórych napra i to, że wymiana na nowe nie gwarantuje długowieczności. Wręcz przeciwnie. Wiesz, czego możesz się spodziewać tzn, że za 50-100 tyś czeka Cię ponowna wymiana osprzętu ;((.
~miroslaw.mach
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Moim zdaniem wysokie. Z tym zastrzeżeniem, że nie mam porównania do innych samochodów tej klasy. Niestety, ale hydro w utrzymaniu jest drogie. Rozwiązania np. półosi też windują mocno te koszty w górę!
~Paweł
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Samochód zakupiłem jako 3 latka w fajnej cenie. Konkurencja trochę droższa. Wymieniałem oczywiście rozrząd za śmieszne pieniądze. przejechałem ok 10.000 od zakupu bez jakichkolwiek kosztów.
~Adam Adamowski
Tourer 1.8i 16V 125KM 92kW
Przyzwoite szczególnie w trasie można zmieścić się w 8l co przy wadze 1,6t jest zadawalające. Po mieście korki powodują spalanie nawet 11-12l, klimatyzacja w upały też znaczaco wpływa na apetyt 0,5-1l.

Usterki Citroen C5 III

Citroen C5 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~KaSa777
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Auto należy zakwalifikować do bezawaryjnych, Po rozeznaniu cen części eksploatacyjnych (Hamulce, rozrząd, sprzęgło, wtryski) to różnica o około 20 - 30% tańsze niż Audi A4 .
Citroen C5 III Tourer