Lista ocen Citroen Xsara I Hatchback (205) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 209 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~azgim
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
Wsteczny - to jest słaby punkt , chyba moja Xsarcia miała tego pecha że dostała skrzynię (manual - 5 biegów) dedykowaną tylko do jazdy na wprost. Może nieżle wk...wić przy manewrach przód -tył. Jest na to sposób, jak skrzynka się broni przed wstecznym trzeba dość dynamicznie pobujać się w fotelu przy wciśniętym sprzęgle i posłać parę epitetów, od razu pomoże. Innych problemów nie ma, pozostałe biegi wchodzą elegancko jak na tę klasę auta....
~Dża
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Pukające oraz szumiące łożysko, zrywająca się linka sprzęgła i ciężko wchodzące biegi. Skrzynia biegów to naprawdę największy mankament tego samochodu. 2-3 razy linka strzeliła mi "bo tak". Wystarczyło podnieść pedał nogą, samoregulator zaskakiwał i wszystko działało. Najlepsze jest to, że po wymianie problem nie ustępował. "Ten typ tak ma".
~axl2000
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Niestety przeciętna, chrupie i biegi niekiedy ciężko się wrzucają. Problem największy występuje z biegiem wstecznym, ale to można zwalić na wiek auta. Dobry olej w skrzyni (Total lub Motul) poprawia działanie skrzyni zimą, bez tego są problemy z 1 i 2 biegiem. Ogólnie średnio, ale bez tragedii.
~Adrian Ł.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia biegów dosłownie \"przeciętna\". Nie do końca precyzyjna. Przy chęci szybszej zmiany biegów można usłyszeć zgrzytnięcie. Fanom pedału w podłogę nie polecam. Dość częsta potrzeba ponownego wysprzęglenia przy włączaniu wstecznego biegu. Co do spokojnej, stonowanej jazdy ok.
~12345
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Miałem okazje jeździć wieloma samochodami i nigdzie skrzynia nie chodziła tak gładko jak w xsarze, czasem zazgrzyta wsteczny, ale ten typ podobno tak ma. Biegi zestopniowane są dobrze, przy 60km/h można wrzucać 5 silnik ma wtedy ok 1800RPm więc nie muli się.
~Kamil
Hatchback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia pracuje dobrze, nie ma z nią problemów, jest dość precyzyjna, ale dało by się uzyskać coś jeszcze lepszego. Przełożenia krótkie ( 1 = do 60km/h, 2 = do 90 km/h, 3 = do 130 km/h, 4 = chyba do 160 km/h, nie pamiętam, a 5 = do v/max ).
~Zubi_
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Skrzynia francuska ma swoje bolączki, jednak nie przeszkadzają one całkowicie w jeździe. Standardowo ciężko wbijająca dwójka na zimnie, czasami zgrzytający wsteczny. Ale całkiem sprawnie biegi wchodzą, nie idzie pomylić biegu.
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
TOPORNA. Chodzi dość ciężko - jedynka i wsteczny szczególnie (szczególnie uciążliwia sprawa, gdy jeździ się po mieście w korkach, gdzie jedynką się często operuje). Pracuje głośno. Wg mnie najsłabsza strona tego auta.
~Anka007
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ma krótką jedynkę, przez co często "zostaje" na skrzyżowaniu, bo troszkę wolno się zbiera, ale już od dwójeczki można zaszaleć. czasem zdarza się że "wyskoczy" jedynka i nie wejdzie wsteczny, ale mi to nie przeszkadza
~yojki
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Tutaj rewelacji nie ma, jeździłem innymi samochodami, gdzie biegi wchodziły dużo lepiej. Xsara, którą teraz mam jest drugą. W poprzedniczce były problemy z wkładaniem drugiego biegu, a w tej odpukać nic się nie dzieje
Citroen Xsara I Hatchback