Lista ocen Citroen ZX (161) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Biorąc pod uwagę, że auto już ma swój przebieg i latka, poziom hałasu jest jaki jest. Słychać silnik i tyle. Przy jeździe miejskiej jest cichy i to bardzo, częściej słychać auta stojące obok niż nasze autko. Przy prędkościach do 100 km/h nadal jest cicho. Przy prędkościach rzędu 160 km/h to już huk jak w wahadłowcu, ale o tym cicho sza bu u nas tak szybko jeździć nie wolno ;) Ogólnie auto ani ciche ani głośne, ot tak w sam raz. Na pewno...
~mak (wazovsky [at] tlen.pl)
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Komora silnika jest fabrycznie wyklejona matami i podejrzewam że te 12 lat temu wyciszenie było znakomite. Teraz jest znośnie, do 90 km/h da się normalnie rozmawiać, powyżej trzeba nieco podnieść głos. Praca silnika nie jest męcząca, na wolnych obrotach jest to dźwięk wręcz przyjemny :) Na zewnątrz słychać go dość mocno. Plastiki nie trzeszcą nadmiernie, o ile są prawidłowo pozakładane a nie "byle jak aby było".
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wyciszenie? A co to takiego? Jak na standardy starych, tanich aut, nie jest najgorzej, natomiast w porównaniu z autami nowymi jest kiepsko. Przy prędkości rzędu 90km/h trzeba mówić podniesionym tonem do pasażerów, póżniej jest już tylko gorzej. W związku z tym było to pierwsze auto, w którym sam wygłuszyłem większość nadwozia.
Hatchback 1.8 i 101KM 74kW
W czasie jazdy słychać jakieś świerszcze. Nie udało mi się zlokalizować źródła pisków. Podobnie tylna klapa jest problematyczna. Nieustanne źródło wszelakich pisków. Układ wydechowy przyjemnie buczy jak się siedzi z tyłu, jednak przy dłuższych trasach bywa to męczące.
~macieck
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jak na diesla to świetne. Silnik diesla zawsze będzie głośniejszy od benzyny. Ale przy wyższych obrotach silnik wydaje przyjemne dla ucha odgłosy. Mam wymieniony tłumik na inny. Jest troszkę bardziej sportowy od standardowego i ładniej się prezentuje.
~majki
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
diesel lat 80 :) fakt, iz ten sam silnik produkuja do dnia dzisiejszego bez wiekszych zmian konstrukcyjnych nalezy uznac za jego olbrzymi +... niestety wyciszenie ma baaardzo slabe, uszczelki i szyber tez juz swiszcza... ale coz nowe to auto nie jest
~rufig@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Uważam, że wyciszenie jest nie złe - jechałem escortem 1.8 TD i wydawało mi się, że w cytrynce jest ciszej. Po przekroczeniu 2000 obr wyraźnie słychać milutką melodię turbiny. Od 130 km/h trzeba rozmawiać podniesionym głosem i/lub podgłosić radio.
~mariusz lublin pytania maniek153@interia.pl
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
w tej wersji co ja posiadam jest bardzo duzy silnik i musze powiedziec ze slychac go dosyc wyraznie szczegolnie jak wejdzie w obroty , ale stwierdzam ze dla osob luboiacych taki odglos to wrazenia sa super , polecam zdjecie przediego wyciszenia maski
~The RuNnEr
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nawet w Polonezie było ciszej. Wyje jak zarzynana klacz. O ile w mieście jeszcze da się znieść te wycie to na trasie jest tragedia, nie da się rozmawiać. Nawet dobre audio nie zagłuszy wszędobylskiego nieprzyjemnego wycia
~dwabulaje
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wyciszenie mogłoby być troszeczkę lepsze, ale jak się włączy radio to jest dobrze. Zapewne, gdyby producent zastosował w silniku zawory z automatyczną regulacją, to w środku i na zewnątrz byłoby parę decybeli mniej.