Lista ocen Dacia Duster II SUV (131) - Całokształt

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek_JK
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu tego samochodu. Gdybym dzisiaj miał kupować kupił bym chyba taki sam, ale może dodał bym jeszcze jakieś wyposażenie. Moja wersja to Prestige + lakier metalizowany + autoalarm + pakiet off road. Szkoda że producent nie przewiduje np lepszych świateł led lub xenon nawet za dopłatą. Denerwujący jest w tym samochodzie czujnik oświetlenia, bo przejeżdżając pod małym wiaduktem lub mostkiem który trwa dosłownie...
~Pazuzu
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Znakomite auto jak na cenę zakupu. Oczywiście nie jest pozbawione wad i widocznych oszczędności. Wiele droższych samochodów boryka się z o wiele większymi problemami. Wiadomym jest niska wartość wizerunkowa marki. Użytkuję ten model w najwyższej wersji wyposażenia. Porównując wersję 1.6 LPG z niskim wyposażeniem którą również użytkuję to są dwa różne samochody. Wolnossący silnik może słynie z bezawaryjności ale dynamikę ma zerową.
~Przemek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Auto naprawdę pozytywnie zaskakuje. Silnik jest całkiem dynamiczny, zawieszenie odpowiednio wyważone i wygodny (aczkolwiek ilość miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, przy średnio odsuniętych fotelach przednich jest taka sobie). Poza tym jest dobrze wyciszone i wersji w Presige ma wszystko czego potrzebuję. Za mało jeszcze przejechałem, aby wypowiadać się o jakichkolwiek usterkach, jednak póki co szczerze polecam ten samochód.
~Der
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Serwis i gwarancja działa, nie poniosłem żadnych kosztów za naprawy. Popsuło się: Lewarek zmiany biegów, fotel kierowcy, korozja srub wlewy lpg, korozja sruby mocowania siłownika klapy tylnej, uszczelki drzwi, mastyka pękła, otarcia lakieru od uszczelek drzwi, problemy z przełączaniem się na lpg - wymiany elektrozaworów, listwy wtryskiwaczy,czujnika ciśnienia. Szyby tylne się nie otwierały.
~Mały
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Zamieniłem ośmioletnią Octavię 2,0 TDI na nowego Dustera. Octavia mimo małego przebiegu, generowała na krótkich trasach takie koszty napraw, że postanowiłem zmienić na benzynę. Przypadkiem trafiłem do salony Dacii, wsiadłem w 1,0 TCE, które okazało się przyjemnym autem. Używamy jej na jazdy krajówkami, niedalekie rozjazdy. To drugie auto w rodzinie, na dłuższe trasy jeździmy innym nowym autem.
~M1979
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Lepszy niż myślałem. Nie potwierdziły się marudzenia z obejrzanych testów. Wyświetlacz niby prehistoryczny, ale nie zostają ślady paluchów. Dziwny samochód - mały i duży jednocześnie. Szybko wywietrzał zapach plastiku. Brak wszelkich piszczących systemów. Wnętrze przewidywalne - po kupieniu ustawiłem fotel i jeżdżę do tej pory bez ustawiania czegokolwiek. Wycieraczki do poprawy. Słaba nawigacja.
~barakuda
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Auto dla praktycznych. Wybrałem wersję 2x4 z uwagi na Ilość miejsca w bagażniku. Wypad w góry czy nad morze to żaden problem z dwójka dzieci i psem. jazda bocznymi drogami, jazda z łańcuchami zimą - daje radę. W tej wersji silnika widać czasami niedosyt mocy w cięższym terenie, jednak jeśli tak jak ja w 90% jeździsz w mieście to będzie ok. Świetnie się sprawuje.
~gogol
SUV 1.5 dCi 110KM 81kW
Opinia po pół roku użytkowania - wciąż bym nie zamienił na coś droższego. Spełnia swoje zadanie bez dwóch zdań. Odpala, jedzie - i tak powinno być. Jak ktoś szuka samochodu do jazdy a nie do pokazania się - nie musisz szukać dalej. Poprzednia opinia: https://www.autocentrum.pl/oceny/dacia/duster/ii/silnik-diesla-1.5-dci-110km-2018-2018/ocena-kierowcy-i211246/
~Tomek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Po 10 tys rrozsypala się skrzynia biegow, kilka wizyt pudrowanie przez Aso problemu w końcu ja rozebrali i cała się rozleciala. Części brak nowej brak miesiąc bez auta, zastępcze na kilka dni z limitami km. Praca Aso i naprawa z podejście do klienta to syf kila i 100m bagna. Poziom planowania pracy odnajdowania usterek i naprawy to dramat
~Tomek
Dacia Duster II SUV