Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW 2008-2012 (32) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Tutaj dałem źle, bo jest źle. W mroźne zimy przejechanie np 17 km z prędkością około 60km/h gwarantuje Wam, że zmarzniecie. Albo ogrzewany garaż albo webasto:). W deszczowe dni czasem parują szyby. Ale nie zawsze. Czasem jak włączałem obieg wewnętrzny to już po jego wyłączeniu szyby w dalszym ciągu parowały. Tak jakby mechanizm się zacinał. Klima na początku działała fajnie. Po uzupełnieniu (wymianie?) czynnika chłodzącego ledwo ledwo. Ale...
~Marek
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Ogrzewanie: porównam do 10 letniego Merca C200 LPG. Trafiłem na mrozy do -15. W Mercu za 5 min jest ciepło. We Fiacie - jadę do pracy w miecie ok 15km jest zimno. Być może przydał by się lepiej usytuowany nadmuch na nogi. Stosunkowo głośna dmuchawa na najwyższych obrotach (mam automatyczną klimę). Zaliczyłem 1 trasę 2x250 km -ogrzewanie w trasie ok.
~Gato
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Klimatyzacja działa spokojnie i nie dusi jak w niektórych pojazdach jednak co do ogrzewania to trzeba długo czekać aż się nagrzeje. No ale tak już jest w dieslach. Nie wykazują strat energii wydzielając ciepło jak benzyna. Duży plus za funkcję odparowywania wnętrza. Działa rewelacyjnie.
~maciek78
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
było by doskonale ale jest tylko dobrze ponieważ po 5 miesiącach użytkowania pojawił się zapach który jest tylko na początku ale jest mega nieprzyjemny i co najgorsze nie moge się go pozbyć próbowałem ozonowanie, pianki wszystko działa na chwile
~mik
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Ogrzewanie i wentylacja poprawne.Klimatyzacja działa błyskawicznie.Ogrzewania dużo nie używałem.Ale w tym zakresie jaki używałem było bardzo dobrze. W październiku wszystko ok. Styczeń 2011.W te ostatnio mroźne dni wszystko dziaiała bardzo ładnie.
~duch14@o2.pl
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
auto z klimatyzacją, tej zimy moj diesel-ek w mieście poprostu nie dawał rady ogrzewać kabiny -15 st.na zewnątrz a w aucie zimno jak diabli, bardzo słabo rozmarzają szyby nawet po ustawieniu na najślniejsze rozmrażanie.
~Mecenas
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
To jest słaby punkt. Ogrzewanie jest po prostu mało wydajne. Na długich trasach nie przeszkadza ale może jeśli jeździmy na krótkich dystansach bo wtedy kabina po prostu długo się nagrzewa.
~majster
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Klima jest ok, ale nie miałem dogrzewnicy elektrycznej PTC i zimą to był dramat, jest to jeden z głónych powodów zmiany auta. (Można co prawda domontować u magika za ok. 750pln)
~samniewiemkto
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Klima działa bardzo szybko, odparowanie szyb to kilka-kilkanaście sekund. Z racji diesla pod maską w mrozy trzeba najpierw przejechać kilka km, żeby w aucie się nagrzało.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Mam klimatyzację dwustrefową - jest bardzo dobrze. Daje radę - sprawdzone na południu Europy. Nie testowałem w zimie, bo auto mam za krótko.
Fiat Bravo II Hatchback 5d